Sisukord
Arter
Postimees
23.07.2016
Eesti Mälumäng Türgi suursaadiku jutul: segane maa, segane lugu Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Pelglik põgenik langes lõksu (1) Tuuli Roosma paljastas kasiinomängurist raamatupidaja (10) Tuuli Roosma: tegemist oli raskesti avastatava pettusega (1) Superbus lõpetab juuliga oma tegevuse Eestis Jooksjad tiirutasid ööpäeva staadionil «Eesti tee» kui mälestusmärk hukkunud eestlastele Majandus Metsikud ja kurjad kiskjad panevad katuse sõitma majanduse lühiuudised Rendi suveks lõrisev luksusauto «Nägu lihtsalt läheb naerule» - lõrisevad luksuskabrioletid on käeulatuses kõigile Välismaa Mis toimub? Mike Pence kui konservatiivsuse etalon Sultan on Türgi kuningas Trump ja Clinton asuvad püüdma Sandersi toetajate hääli (1) Arvamus Tähepäev 22072016 Postimees 1939. aastal: poliitiline baromeeter näitab sõja vastu Pole mingi varumees Altruisimi võidukäik Sultan on Türgi kuningas Päeva karikatuur Sport Pole mingi varumees Kas kehv füüsis on Eesti naiste pallimängude suurim probleem? (2) 45 uut patust, aga millal tulevad nimed? Hirmunud staarid lahkuvad Türgist Arter Kodukontsert on popp Savann suvepealinna südames Veli Enn ja jalgpallikirg Ürdiaed kolib toidu sisse Pruuniks, pringiks, peenikeseks Risto Mätas: kui kardad valu, siis eduvarianti ei ole (1) Üheainsa õhtuga feministiks Elu Keenias õpetas keha kuulama Ühe-, kahe- ja neljarattalised elektriliikurid – mõttekad või mõttetud? (4) Kana on uus glamuur Päikest püüdma! Ühe lipu alla koondunud mitu palet Avastage endas metsik eestlane! Rendiautoga puhkama – põnev! Aga olge hoiatatud... Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ühe lipu alla koondunud mitu palet

1 min lugemist
FOTO: JUSS SASKA

Kuigi riigipöördekatsest Türgis on möödunud juba peaaegu nädal, kogunevad inimesed endiselt üle kogu riigi igal õhtul tänavatele. Mängib Osmanite marsimuusika, segamini hüüavad energilised inimesed nii president Tayyip Erdogani kui ka jumala nime. Noorte kõrval on kohale tulnud ka pered ja isegi vanavanemad. Ent meie laulupidu meenutavate emotsioonide taga toimub tegelikult palju enamat.

Tellijale Tellijale

Paljude Türgi asjatundjate jaoks on see esimene kord, kui muidu vaikivas enamuses olnud konservatiivid võtavad igal õhtul häälekalt üle peatänavad ja keskväljakud, kogunedes paikadesse, kus muidu on avaldatud oma vastumeelt Erdogani valitsusele.

Konservatiivsel või parempoolsel maailmavaatel on Türgis kaks keskset telge, mis neil protestidel kokku saavad. Türgi kontekstis saab rääkida nii rahvuslastest kui ka religioossest konservatiivsusest. Riigipöördekatsejärgsete väljaastumiste käigus on nende kahe piirid punaste Türgi lippude varjus hägustunud.

22.07.2016 25.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto