Sisukord
Arvamus
Tänane leht
22.07.2016
Eesti Uus müügikeeld ei kipu kehtima lk3 eesti lühiuudised Mälumäng lk 3 uudised Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Esikülg 22. juuli Tagakülg Rändurihingega Martin Leppik näeb oma tulevikku Eestis Kurikuulus seenekaupmees ründas Tallinna keskturul inimesi Trump: USA ei pruugi tulla Balti riikidele appi Terava keelega Meelis Lahtveed meelitatakse poliitikasse (2) Bravuurikad aserid ajasid narkoäri Mustamäe söögikohast (1) Majandus Külalistel puhkus, kohalikel kibe tööaeg Majanduse lühiuudised Suvine suurüritus võib piirkonda tuua miljoneid eurosid lisatulu (1) Välismaa Välismaa lühiuudised 22.07 Kert Valdaru: kuni Süürias rahu ei saabu, peab Euroopa valmis olema uueks rändesurveks Rändekriis pole kaugeltki läbi Türgi ja tema 2,7 miljonit külalist Arvamus Ivan Makarov: venelaste noaotsaga otsimine mööda kulka saia (10) Peeter Langovitsi tagasivaade: raekoda sai uue tornikiivri Ene Pajula: mammi hulbib keelemerel (6) Garri Raagmaa: kas eliit hoolib oma rahvast? Mis kuradi eliit see on! (36) Liis Kängsepp: ausalt, ma ei ole pätt (14) Postimees 1996. aastal: Tallinna abilinnapea sõitis end surnuks Juhtkiri: Trumpi teine tulemine (2) Päeva karikatuur Sport Seimil olümpial üks konkurent vähem Spordi lühiuudised Klavani üleminek – Põhja-Euroopa mõistes ülikõva Täpsed penaltid tõid Kaljule suure võidu Spordikohtu otsus mattis venelased lõplikult Tarbija Hiiumaa - ilma spaadeta kuurort Tartu Konservitehased palkasid kurgi pärast abiväge Lõhatud Kivisild jättis jälje kunsti Herilased õgivad marju ja sunnivad striptiisi tegema (1) Avatud taludes kohtab eksootikat ja traditsioone Väärikas jahiloss ootab uut peremeest Lamba- ja kitsekasvatajate parim sõber Kunstnik kutsus kolleegid oma koduaeda flirtima Meelelahutus Koomiks Sudoku

Garri Raagmaa: kas eliit hoolib oma rahvast? Mis kuradi eliit see on!

4 min lugemist
Garri Raagmaa. FOTO: PP

Mis kuradi eliit see on, kes laseb oma rahva demograafilisest vetsupotist alla, küsib TÜ regionaalplaneerimise dotsent Garri Raagmaa.

Tellijale Tellijale

Käisin majandusgeograafilisel reisil Brasiilias. Samal ajal lugesin nobelist Joseph Stiglitzi 2012. aastal ilmunud raamatut «The price of inequality». Stiglitz muretseb võimu ja raha koondumise pärast üha kitsama globaalse eliidi – nn ühe protsendi – kätte. Selline varanduslikult ja sotsiaalselt üha lõhenev ühiskond ei ole jätkusuutlik.

Ja siis silmasin Seppeli ja Meeritsa poliitikuid sarjavaid arvamusi. Et Eesti on mõttetult väike. Et raha on vähe. Et kui keegi veel millegipärast mujal elab, siis oleks viimane aeg Tallinna kolida. Ja et kui elanikkond väheneb, siis riik tõmmaku koomale. Seda kõike on kuuldud. Viimased paarkümmend aastat. Eesti eliit korrutab neid loosungeid kui tubli Põhja-Korea õpilane dokfilmis «Päikese all».

21.07.2016 23.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto