Sisukord
Välismaa
Tänane leht
22.07.2016
Eesti Uus müügikeeld ei kipu kehtima lk3 eesti lühiuudised Mälumäng lk 3 uudised Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Esikülg 22. juuli Tagakülg Rändurihingega Martin Leppik näeb oma tulevikku Eestis Kurikuulus seenekaupmees ründas Tallinna keskturul inimesi Trump: USA ei pruugi tulla Balti riikidele appi Terava keelega Meelis Lahtveed meelitatakse poliitikasse (2) Bravuurikad aserid ajasid narkoäri Mustamäe söögikohast (1) Majandus Külalistel puhkus, kohalikel kibe tööaeg Majanduse lühiuudised Suvine suurüritus võib piirkonda tuua miljoneid eurosid lisatulu (1) Välismaa Välismaa lühiuudised 22.07 Kert Valdaru: kuni Süürias rahu ei saabu, peab Euroopa valmis olema uueks rändesurveks Rändekriis pole kaugeltki läbi Türgi ja tema 2,7 miljonit külalist Arvamus Ivan Makarov: venelaste noaotsaga otsimine mööda kulka saia (10) Peeter Langovitsi tagasivaade: raekoda sai uue tornikiivri Ene Pajula: mammi hulbib keelemerel (6) Garri Raagmaa: kas eliit hoolib oma rahvast? Mis kuradi eliit see on! (36) Liis Kängsepp: ausalt, ma ei ole pätt (14) Postimees 1996. aastal: Tallinna abilinnapea sõitis end surnuks Juhtkiri: Trumpi teine tulemine (2) Päeva karikatuur Sport Seimil olümpial üks konkurent vähem Spordi lühiuudised Klavani üleminek – Põhja-Euroopa mõistes ülikõva Täpsed penaltid tõid Kaljule suure võidu Spordikohtu otsus mattis venelased lõplikult Tarbija Hiiumaa - ilma spaadeta kuurort Tartu Konservitehased palkasid kurgi pärast abiväge Lõhatud Kivisild jättis jälje kunsti Herilased õgivad marju ja sunnivad striptiisi tegema (1) Avatud taludes kohtab eksootikat ja traditsioone Väärikas jahiloss ootab uut peremeest Lamba- ja kitsekasvatajate parim sõber Kunstnik kutsus kolleegid oma koduaeda flirtima Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kert Valdaru: kuni Süürias rahu ei saabu, peab Euroopa valmis olema uueks rändesurveks

2 min lugemist
Kert Valdaru FOTO: ERR/ekraanikuva

Ühest põhjust, miks ELi liikmesriigid Kreekasse vajalikul hulgal oma ametnikke ei saada, on väga raske välja tuua. Seni on kreeklased käitunud rändekriisis rahvana, kes ei ole eriti harjunud ise abi paluma ega ka vastu võtma. Seega on olnud raskendatud õigel ajal ja piisavates mahtudes Kreeka abistamine. 

Tellijale Tellijale

Teisalt tundub, et nii Euroopa Komisjoni kui ka liikmesriikide poliitiline tahe ja lubadus Kreekat aidata ei ole kippunud kattuma reaalse olukorraga – ametnikest ja ekspertidest on puudu ka liikmesriikidel endil. Paljude liikmesriikide ametnikud on hõivatud kodumaal rändekriisist tulenevate tagajärgede likvideerimisega ja reserv ei ole piisav, mis võimaldaks ametnikke Kreekasse saata.

1:1 kokkuleppe järgi võtab Türgi tagasi kõik pärast 20. märtsi 2016 Türgist Kreekasse saabunud paadipõgenikud. Iga tagasivõetud süürlase vastu ümberasustab EL ühe süürlase Türgist. Selles punktis ei ole suurt edu saavutatud.

21.07.2016 23.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto