E, 8.08.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kert Valdaru: kuni Süürias rahu ei saabu, peab Euroopa valmis olema uueks rändesurveks

Kert Valdaru
, Sisekaitseakadeemia rändeekspert
Kert Valdaru: kuni Süürias rahu ei saabu, peab Euroopa valmis olema uueks rändesurveks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kert Valdaru
Kert Valdaru Foto: ERR/ekraanikuva

Ühest põhjust, miks ELi liikmesriigid Kreekasse vajalikul hulgal oma ametnikke ei saada, on väga raske välja tuua. Seni on kreeklased käitunud rändekriisis rahvana, kes ei ole eriti harjunud ise abi paluma ega ka vastu võtma. Seega on olnud raskendatud õigel ajal ja piisavates mahtudes Kreeka abistamine. 

Teisalt tundub, et nii Euroopa Komisjoni kui ka liikmesriikide poliitiline tahe ja lubadus Kreekat aidata ei ole kippunud kattuma reaalse olukorraga – ametnikest ja ekspertidest on puudu ka liikmesriikidel endil. Paljude liikmesriikide ametnikud on hõivatud kodumaal rändekriisist tulenevate tagajärgede likvideerimisega ja reserv ei ole piisav, mis võimaldaks ametnikke Kreekasse saata.

1:1 kokkuleppe järgi võtab Türgi tagasi kõik pärast 20. märtsi 2016 Türgist Kreekasse saabunud paadipõgenikud. Iga tagasivõetud süürlase vastu ümberasustab EL ühe süürlase Türgist. Selles punktis ei ole suurt edu saavutatud.

Märksõnad
Tagasi üles