P, 3.07.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Väärikas jahiloss ootab uut peremeest

Kaspar Koort
, reporter
Väärikas jahiloss ootab uut peremeest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Üle 30 aasta Alatskivi metsaülemana töötanud Ago Süti sõnul olla parun Nolcken sellelt verandalt külla sõitnud siniverelisi tervitanud.
Üle 30 aasta Alatskivi metsaülemana töötanud Ago Süti sõnul olla parun Nolcken sellelt verandalt külla sõitnud siniverelisi tervitanud. Foto: Kristjan Teedema

Alatskivi parun Arved von Nolcken oli tolle kandi sinivereliste seas ilmselt tõeliselt tehtud mees, keda imetleti ja küllap ka kadestati. 1885. aastal oli Alatskivil valminud tema kavandite põhjal uhke loss, viisteist aasta hiljem sai valmis Alatskivilt viis kilomeetrit Tartu poole jääv Saburi jahiloss koos maakividest hobuse- ja koeratalli, toretseva maakivisauna ning suure jääkeldriga.

Parunite jahiretked ja lustipeod Saburil jäid aga üsna üürikeseks: pärast 1905. aasta talurahvarahutusi Nolckenid Alatskivi lossi alalise elupaigana enam ei kasutanud ja lahkusid Eestist.

Hinnaalanduse ootel

Tagasi üles