Sisukord
Uudised
Tänane leht
22.07.2016
Eesti Uus müügikeeld ei kipu kehtima lk3 eesti lühiuudised Mälumäng lk 3 uudised Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Esikülg 22. juuli Tagakülg Rändurihingega Martin Leppik näeb oma tulevikku Eestis Kurikuulus seenekaupmees ründas Tallinna keskturul inimesi Trump: USA ei pruugi tulla Balti riikidele appi Terava keelega Meelis Lahtveed meelitatakse poliitikasse (2) Bravuurikad aserid ajasid narkoäri Mustamäe söögikohast (1) Majandus Külalistel puhkus, kohalikel kibe tööaeg Majanduse lühiuudised Suvine suurüritus võib piirkonda tuua miljoneid eurosid lisatulu (1) Välismaa Välismaa lühiuudised 22.07 Kert Valdaru: kuni Süürias rahu ei saabu, peab Euroopa valmis olema uueks rändesurveks Rändekriis pole kaugeltki läbi Türgi ja tema 2,7 miljonit külalist Arvamus Ivan Makarov: venelaste noaotsaga otsimine mööda kulka saia (10) Peeter Langovitsi tagasivaade: raekoda sai uue tornikiivri Ene Pajula: mammi hulbib keelemerel (6) Garri Raagmaa: kas eliit hoolib oma rahvast? Mis kuradi eliit see on! (36) Liis Kängsepp: ausalt, ma ei ole pätt (14) Postimees 1996. aastal: Tallinna abilinnapea sõitis end surnuks Juhtkiri: Trumpi teine tulemine (2) Päeva karikatuur Sport Seimil olümpial üks konkurent vähem Spordi lühiuudised Klavani üleminek – Põhja-Euroopa mõistes ülikõva Täpsed penaltid tõid Kaljule suure võidu Spordikohtu otsus mattis venelased lõplikult Tarbija Hiiumaa - ilma spaadeta kuurort Tartu Konservitehased palkasid kurgi pärast abiväge Lõhatud Kivisild jättis jälje kunsti Herilased õgivad marju ja sunnivad striptiisi tegema (1) Avatud taludes kohtab eksootikat ja traditsioone Väärikas jahiloss ootab uut peremeest Lamba- ja kitsekasvatajate parim sõber Kunstnik kutsus kolleegid oma koduaeda flirtima Meelelahutus Koomiks Sudoku

Suvine suurüritus võib piirkonda tuua miljoneid eurosid lisatulu

1 min lugemist
FOTO: Pm

​Suure osa aastast on linn vaikne ja rahulik, ent ühel suvisel nädalavahetusel on tänavad ühtäkki inimesi paksult täis, tullakse kokku üle Eesti ning ka välismaalt. Hotellid ja muud majutuskohad on puupüsti rahvast täis, kohalik kauplus teeb rekordkäibe ning restoranid ei jõua piisavalt palju ja kiiresti näljastele toitu ette kanda.

Tellijale Tellijale

Kohalike jaoks on iga-aastased suurüritused olulised – ühelt poolt on see võimalus külalisi võõrustada ja kodukanti tutvustada, teisalt aga toovad sellised sündmused piirkonda märkimisväärse summa lisaraha. Auto24 Rally Estonia korraldajad hindasid mullu, et nende üritus tõi Lõuna-Eestisse koguni viis miljonit eurot lisakäivet. Saaremaal aga aitab suvistel ooperipäevadel kogutud rasv nii mõnelgi ettevõtjal talve kergemini üle elada.

Kasu ei lõika ainult hotellid, restoranid ja toidupoed, vaid võimalus käivet kasvatada on ka teistel ettevõtetel. Näiteks Viljandis võib Tallinnast pärit külalised müüjate kinnitusel sageli poelettide vahel ära tunda rõõmuhõisete järgi, kui nad näevad hinnasilte, millel on pealinna omadega võrreldes tunduvalt taskukohasemad summad. Kord tassinud Viljandis vanaemal külas olnud suvitaja endale isegi diivani koju.

21.07.2016 23.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto