Sisukord
Eesti
Tänane leht
22.07.2016
Eesti Uus müügikeeld ei kipu kehtima lk3 eesti lühiuudised Mälumäng lk 3 uudised Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Esikülg 22. juuli Tagakülg Rändurihingega Martin Leppik näeb oma tulevikku Eestis Kurikuulus seenekaupmees ründas Tallinna keskturul inimesi Trump: USA ei pruugi tulla Balti riikidele appi Terava keelega Meelis Lahtveed meelitatakse poliitikasse (2) Bravuurikad aserid ajasid narkoäri Mustamäe söögikohast (1) Majandus Külalistel puhkus, kohalikel kibe tööaeg Majanduse lühiuudised Suvine suurüritus võib piirkonda tuua miljoneid eurosid lisatulu (1) Välismaa Välismaa lühiuudised 22.07 Kert Valdaru: kuni Süürias rahu ei saabu, peab Euroopa valmis olema uueks rändesurveks Rändekriis pole kaugeltki läbi Türgi ja tema 2,7 miljonit külalist Arvamus Ivan Makarov: venelaste noaotsaga otsimine mööda kulka saia (10) Peeter Langovitsi tagasivaade: raekoda sai uue tornikiivri Ene Pajula: mammi hulbib keelemerel (6) Garri Raagmaa: kas eliit hoolib oma rahvast? Mis kuradi eliit see on! (36) Liis Kängsepp: ausalt, ma ei ole pätt (14) Postimees 1996. aastal: Tallinna abilinnapea sõitis end surnuks Juhtkiri: Trumpi teine tulemine (2) Päeva karikatuur Sport Seimil olümpial üks konkurent vähem Spordi lühiuudised Klavani üleminek – Põhja-Euroopa mõistes ülikõva Täpsed penaltid tõid Kaljule suure võidu Spordikohtu otsus mattis venelased lõplikult Tarbija Hiiumaa - ilma spaadeta kuurort Tartu Konservitehased palkasid kurgi pärast abiväge Lõhatud Kivisild jättis jälje kunsti Herilased õgivad marju ja sunnivad striptiisi tegema (1) Avatud taludes kohtab eksootikat ja traditsioone Väärikas jahiloss ootab uut peremeest Lamba- ja kitsekasvatajate parim sõber Kunstnik kutsus kolleegid oma koduaeda flirtima Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uus müügikeeld ei kipu kehtima

2 min lugemist
Laagri Comarketis müüdi 12-aastasele Triinule eile nii alkovaba siidrit kui ka õlut. FOTO: Kaader videost

Alkoholivabaks nimetatakse Eestis ka siidrit, mille kangus on 1,2 protsenti – ühel 12-aastasel paneb pool liitrit sellist jooki pea kumisema küll. Kahe nädala eest teatasid kaupmehed, et edaspidi ei müüda alaealistele ei sellist siidrit ega ka alkoholivaba õlut. Postimehe eksperiment aga näitas, et pooled poed sellest lubadusest kinni ei pea.

Tellijale Tellijale

Postimehe palvel käis 12-aastane Triin kuues poes alkoholivaba siidrit ja õlut ostmas. Laagri Comarketis asuvad alkoholivabad õlled ja siidrid kõrvuti vee- ja mahlaga. Kassapidaja vaatas tüdrukule mitu korda kõhklevalt otsa, kuid müüs ikkagi. «Kas sa tead, et sul vedas. Mõned poed selliseid jooke lastele enam ei müü,» ütles ta raha tagasi andes.

Hiiu Maximas oli alkoholivabade õllede leidmisega tükk tegu, sest need olid pandud tavalisse õlleriiulisse. Müüja töötas kui autopiloodi peal, lapseohtu Triinu ostud tähelepanu ei äratanud. Elavnes ta alles siis, kui kolleeg leidis põrandalt eksperimendi käigus maha kukkunud kaamera, ja arutas valjuhäälselt, mis see võiks olla.

21.07.2016 23.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto