Sisukord
Arvamus
Postimees
23.07.2016
Eesti Mälumäng Türgi suursaadiku jutul: segane maa, segane lugu Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Pelglik põgenik langes lõksu (1) Tuuli Roosma paljastas kasiinomängurist raamatupidaja (10) Tuuli Roosma: tegemist oli raskesti avastatava pettusega (1) Superbus lõpetab juuliga oma tegevuse Eestis Jooksjad tiirutasid ööpäeva staadionil «Eesti tee» kui mälestusmärk hukkunud eestlastele Majandus Metsikud ja kurjad kiskjad panevad katuse sõitma majanduse lühiuudised Rendi suveks lõrisev luksusauto «Nägu lihtsalt läheb naerule» - lõrisevad luksuskabrioletid on käeulatuses kõigile Välismaa Mis toimub? Mike Pence kui konservatiivsuse etalon Sultan on Türgi kuningas Trump ja Clinton asuvad püüdma Sandersi toetajate hääli (1) Arvamus Tähepäev 22072016 Postimees 1939. aastal: poliitiline baromeeter näitab sõja vastu Pole mingi varumees Altruisimi võidukäik Sultan on Türgi kuningas Päeva karikatuur Sport Pole mingi varumees Kas kehv füüsis on Eesti naiste pallimängude suurim probleem? (2) 45 uut patust, aga millal tulevad nimed? Hirmunud staarid lahkuvad Türgist Arter Kodukontsert on popp Savann suvepealinna südames Veli Enn ja jalgpallikirg Ürdiaed kolib toidu sisse Pruuniks, pringiks, peenikeseks Risto Mätas: kui kardad valu, siis eduvarianti ei ole (1) Üheainsa õhtuga feministiks Elu Keenias õpetas keha kuulama Ühe-, kahe- ja neljarattalised elektriliikurid – mõttekad või mõttetud? (4) Kana on uus glamuur Päikest püüdma! Ühe lipu alla koondunud mitu palet Avastage endas metsik eestlane! Rendiautoga puhkama – põnev! Aga olge hoiatatud... Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1939. aastal: poliitiline baromeeter näitab sõja vastu

1 min lugemist
1939 FOTO: Internet

Londonist, 23. juulil. Saksa välisministeeriumi esindaja seletas reedel välisajakirjanikkudele muuseas, et poliitiline baromeeter näitab 100 protsenti sõja vastu.

See arvamine on põhjendatud sellega, et Inglismaa püüab Poolat kindlasti küllalt mõjutada, et vältida sõja puhkemist. Lõpuks seletas ta, et Saksamaal ei ole mingit kava, mis hädaohustaks rahu, kui ta nõuab Danzigi liitmist Saksamaaga.

Poola poliitilised ringkonnad ei ole üllatatud nimetatud seletusest. Samad ringkonnad seletavad, et ükskõik millisel viisil Saksamaa püüab ühendada Danzigi vabalinna Saksamaaga, sellist katset peetakse Poolas praegu Poola poliitilise seisukorra ilmseks rikkumiseks, mis põrkub vastu vastavale reaktsioonile. Poola seisukohta Danzigi suhtes on selgesti täpsustatud marssal Rydz-Smigly intervjuus, mille ta on andnud ajakirjandusele. Marssal seletas muuseas, et Poola on nõus kasutama kõiki rahulikke meetodeid Danzigi küsimuse korraldamiseks. Kui aga Saksamaa püüab teostada oma kava, nimelt liita Danzigit Saksamaaga, siis on Poola sunnitud haarama relvade järele, teades et ta ei võitle mitte Danzigi eest, vaid oma iseseisvuse eest.

23.07.1939

Seotud lood
22.07.2016 25.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto