Sisukord
Välismaa
Postimees
23.07.2016
Eesti Mälumäng Türgi suursaadiku jutul: segane maa, segane lugu Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Pelglik põgenik langes lõksu (1) Tuuli Roosma paljastas kasiinomängurist raamatupidaja (10) Tuuli Roosma: tegemist oli raskesti avastatava pettusega (1) Superbus lõpetab juuliga oma tegevuse Eestis Jooksjad tiirutasid ööpäeva staadionil «Eesti tee» kui mälestusmärk hukkunud eestlastele Majandus Metsikud ja kurjad kiskjad panevad katuse sõitma majanduse lühiuudised Rendi suveks lõrisev luksusauto «Nägu lihtsalt läheb naerule» - lõrisevad luksuskabrioletid on käeulatuses kõigile Välismaa Mis toimub? Mike Pence kui konservatiivsuse etalon Sultan on Türgi kuningas Trump ja Clinton asuvad püüdma Sandersi toetajate hääli (1) Arvamus Tähepäev 22072016 Postimees 1939. aastal: poliitiline baromeeter näitab sõja vastu Pole mingi varumees Altruisimi võidukäik Sultan on Türgi kuningas Päeva karikatuur Sport Pole mingi varumees Kas kehv füüsis on Eesti naiste pallimängude suurim probleem? (2) 45 uut patust, aga millal tulevad nimed? Hirmunud staarid lahkuvad Türgist Arter Kodukontsert on popp Savann suvepealinna südames Veli Enn ja jalgpallikirg Ürdiaed kolib toidu sisse Pruuniks, pringiks, peenikeseks Risto Mätas: kui kardad valu, siis eduvarianti ei ole (1) Üheainsa õhtuga feministiks Elu Keenias õpetas keha kuulama Ühe-, kahe- ja neljarattalised elektriliikurid – mõttekad või mõttetud? (4) Kana on uus glamuur Päikest püüdma! Ühe lipu alla koondunud mitu palet Avastage endas metsik eestlane! Rendiautoga puhkama – põnev! Aga olge hoiatatud... Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mike Pence kui konservatiivsuse etalon

3 min lugemist
USA vabariiklaste asepresidendikandidaat Mike Pence. FOTO: JONATHAN ERNST/Reuters

Kui Donald Trumpi kulmu kergitama panevad sõnavõtud on kõigile praeguseks juba tuntud, siis teisipäeval tema asepresidendikandidaadiks nimetatud Mike Pence ei jää selles osas Trumpist sugugi maha. Välismaailmale on Pence'i nimi võrdlemisi tundmatu, kuid USAs nähakse furoori tekitanud mehes võimalikku vabariiklaste leeri liitjat.

Tellijale Tellijale

1959. aastal sündinud Pence on alates 2013. aastast teeninud Indiana kubernerina ja vastandub oma käitumiselt kardinaalselt Trumpi rokkstaarilikule lähenemisele. Presidendikampaaniasse peaks kuberner tooma peale suure poliitilise kogemustepagasi ka konkreetsust. Samuti on Pence’i ülesanne aidata püüda valgenahaliste konservatiivide ja evangeellaste hääli, keda Trump seni ei ole veenda suutnud.

Eelkõige on vabariiklaste toetajad kahelnud Trumpi meelekindluses järgida konservatiivset ideoloogiat. Nüüd on tema kõrvale leitud Pennce, kes on sügavalt usklik ja kompromissitu sotsiaalne konservatiiv. Just neid väärtusi hindav kontingent ongi Trumpi potentsiaalsete valijate ringist seni puudu ning eeskujuliku abikaasa, isa ja uskliku mehe mainega Pence täidab neil valimistel mitme Ameerika kristlase ootusi. Tänu temale võib kasvada vabariiklaste valimiskatiivsus.

22.07.2016 25.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto