T, 31.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mike Pence kui konservatiivsuse etalon

Karl Oskar Villsaar
Mike Pence kui konservatiivsuse etalon
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
USA vabariiklaste asepresidendikandidaat Mike Pence.
USA vabariiklaste asepresidendikandidaat Mike Pence. Foto: JONATHAN ERNST/Reuters

Kui Donald Trumpi kulmu kergitama panevad sõnavõtud on kõigile praeguseks juba tuntud, siis teisipäeval tema asepresidendikandidaadiks nimetatud Mike Pence ei jää selles osas Trumpist sugugi maha. Välismaailmale on Pence'i nimi võrdlemisi tundmatu, kuid USAs nähakse furoori tekitanud mehes võimalikku vabariiklaste leeri liitjat.

1959. aastal sündinud Pence on alates 2013. aastast teeninud Indiana kubernerina ja vastandub oma käitumiselt kardinaalselt Trumpi rokkstaarilikule lähenemisele. Presidendikampaaniasse peaks kuberner tooma peale suure poliitilise kogemustepagasi ka konkreetsust. Samuti on Pence’i ülesanne aidata püüda valgenahaliste konservatiivide ja evangeellaste hääli, keda Trump seni ei ole veenda suutnud.

Eelkõige on vabariiklaste toetajad kahelnud Trumpi meelekindluses järgida konservatiivset ideoloogiat. Nüüd on tema kõrvale leitud Pennce, kes on sügavalt usklik ja kompromissitu sotsiaalne konservatiiv. Just neid väärtusi hindav kontingent ongi Trumpi potentsiaalsete valijate ringist seni puudu ning eeskujuliku abikaasa, isa ja uskliku mehe mainega Pence täidab neil valimistel mitme Ameerika kristlase ootusi. Tänu temale võib kasvada vabariiklaste valimiskatiivsus.

Märksõnad
Tagasi üles