Sisukord
Maailm
Tänane leht
23.07.2016
Eesti Mälumäng Türgi suursaadiku jutul: segane maa, segane lugu Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Pelglik põgenik langes lõksu (1) Tuuli Roosma paljastas kasiinomängurist raamatupidaja (10) Tuuli Roosma: tegemist oli raskesti avastatava pettusega (1) Superbus lõpetab juuliga oma tegevuse Eestis Jooksjad tiirutasid ööpäeva staadionil «Eesti tee» kui mälestusmärk hukkunud eestlastele Majandus Metsikud ja kurjad kiskjad panevad katuse sõitma majanduse lühiuudised Rendi suveks lõrisev luksusauto «Nägu lihtsalt läheb naerule» - lõrisevad luksuskabrioletid on käeulatuses kõigile Välismaa Mis toimub? Mike Pence kui konservatiivsuse etalon Sultan on Türgi kuningas Trump ja Clinton asuvad püüdma Sandersi toetajate hääli (1) Arvamus Tähepäev 22072016 Postimees 1939. aastal: poliitiline baromeeter näitab sõja vastu Pole mingi varumees Altruisimi võidukäik Sultan on Türgi kuningas Päeva karikatuur Sport Pole mingi varumees Kas kehv füüsis on Eesti naiste pallimängude suurim probleem? (2) 45 uut patust, aga millal tulevad nimed? Hirmunud staarid lahkuvad Türgist Arter Kodukontsert on popp Savann suvepealinna südames Veli Enn ja jalgpallikirg Ürdiaed kolib toidu sisse Pruuniks, pringiks, peenikeseks Risto Mätas: kui kardad valu, siis eduvarianti ei ole (1) Üheainsa õhtuga feministiks Elu Keenias õpetas keha kuulama Ühe-, kahe- ja neljarattalised elektriliikurid – mõttekad või mõttetud? (4) Kana on uus glamuur Päikest püüdma! Ühe lipu alla koondunud mitu palet Avastage endas metsik eestlane! Rendiautoga puhkama – põnev! Aga olge hoiatatud... Meelelahutus Koomiks Sudoku

Türgi suursaadiku jutul: segane maa, segane lugu

5 min lugemist
Türgi suursaadik Eestis Hayriye Kumaşcıoğlu Postimehe ajakirjanikule intervjuud andmas FOTO: Raul Mee

Türgis toimunud ebaõnnestunud riigipöördekatsest möödub täna nädal. Sellega seoses soovisin selle nädala alguses Ankara esindajalt Eestis suursaadik Hayriye Kumaşcıoğlult mõnedele küsimustele vastuseid. Panin need meili teel kirja ja ootasin tagasisidet. Üllatus oli suur, kui tuli vastus, et saadik kutsub mind neljapäevaks enda juurde külla ja soovib sel teemal näost näkku rääkida.

Tellijale Tellijale

Ootamatu oli see selle pärast, et eelmise aasta lõpus kirjutasin Vene lennuki allatulistamise uudise valguses veidi kriitilise arvamusloo president Recep Tayyip Erdoğanist. Selle peale kirjutas proua suursaadik oma vastulauses, et valesid võrdlusi luues jõuab valedele järeldustele. «Just nii juhtus Georgi Beltadze 27. novembril Postimehes ilmunud arvamusloos «Löö esimesena», kus Stalini analoogia kasutamine viis täiesti valedele järeldustele, faktivigadest rääkimata,» jätkas ta.

Tol hetkel turgatas mulle pähe mõte, et nüüd olen võib-olla küll kuhugi musta nimekirja sattunud. Eks ole nii mõnigi välismaa ajakirjanik sattunud terava keele pärast Türgi riigiga pahuksisse. Tõepoolest, minu kirjatükk võis olla demokraatlikult valitud Türgi riigipea suhtes mõneti solvav. Sellegipoolest näitab suursaadiku küllakutse, et millegi hulluga ma türklaste silmis hakkama ei saanud.

Üks hea sõber viskas nalja, et võiksin vahepeal enne kohtumist loopida järjekordselt kriitikanooli Väike-Aasia poolsaarel asuva riigi suunas. Sel puhul oli isegi krõbe lõpp välja mõeldud. Mul oleks tarvitsenud võrrelda autoritaarsuses süüdistatud Erdoğani ja tema juhitavat võimuparteid järgneva Saksa laulu refrääniga «Es geht alles vorüber, es geht alles vorbei, zuerst Adolf Hitler, dann seine Partei.» («Kõik läheb üle, kõik läheb mööda, kõigepealt Hitler, siis tema partei.».)

22.07.2016 25.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto