Sisukord
Eesti
Postimees
23.07.2016
Eesti Mälumäng Türgi suursaadiku jutul: segane maa, segane lugu Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Pelglik põgenik langes lõksu (1) Tuuli Roosma paljastas kasiinomängurist raamatupidaja (10) Tuuli Roosma: tegemist oli raskesti avastatava pettusega (1) Superbus lõpetab juuliga oma tegevuse Eestis Jooksjad tiirutasid ööpäeva staadionil «Eesti tee» kui mälestusmärk hukkunud eestlastele Majandus Metsikud ja kurjad kiskjad panevad katuse sõitma majanduse lühiuudised Rendi suveks lõrisev luksusauto «Nägu lihtsalt läheb naerule» - lõrisevad luksuskabrioletid on käeulatuses kõigile Välismaa Mis toimub? Mike Pence kui konservatiivsuse etalon Sultan on Türgi kuningas Trump ja Clinton asuvad püüdma Sandersi toetajate hääli (1) Arvamus Tähepäev 22072016 Postimees 1939. aastal: poliitiline baromeeter näitab sõja vastu Pole mingi varumees Altruisimi võidukäik Sultan on Türgi kuningas Päeva karikatuur Sport Pole mingi varumees Kas kehv füüsis on Eesti naiste pallimängude suurim probleem? (2) 45 uut patust, aga millal tulevad nimed? Hirmunud staarid lahkuvad Türgist Arter Kodukontsert on popp Savann suvepealinna südames Veli Enn ja jalgpallikirg Ürdiaed kolib toidu sisse Pruuniks, pringiks, peenikeseks Risto Mätas: kui kardad valu, siis eduvarianti ei ole (1) Üheainsa õhtuga feministiks Elu Keenias õpetas keha kuulama Ühe-, kahe- ja neljarattalised elektriliikurid – mõttekad või mõttetud? (4) Kana on uus glamuur Päikest püüdma! Ühe lipu alla koondunud mitu palet Avastage endas metsik eestlane! Rendiautoga puhkama – põnev! Aga olge hoiatatud... Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Eesti tee» kui mälestusmärk hukkunud eestlastele

8 min lugemist
«Eesti sillast» Pinegas oli 2007. aastal võimalik veel üle minna. FOTO: Galina Danilova

Kohalikud vanemad elanikud kutsuvad seda siiani «Eesti teeks» – Эстонская дорога. See nimetus ja mõned jupid säilinud teed on ainus mälestus sadadest eesti meestest, kes saadeti 75 aastat tagasi sõja puhkemise järel Põhja-Venemaale ehitama ligi 250 kilomeetri pikkust teed läbi soode ja metsade. Senini ei tea keegi täpselt, kui palju eestlasi on maetud «Eesti tee» kõrvale.

Tellijale Tellijale

75-aastane Galina Danilova kõnnib väikese jõe ääres ja vaatab pingsalt kaldaid. Lõpuks läheb ta puust sillakese peale ja viipab mulle: «Vist leidsin! Vaata, seal nagu paistavad vana silla jäänused.»

See peaks olema kõik, mis on alles jäänud «Eesti sillast». Nii kutsuti Pinega asulas Eesti tööpataljoni sõdurite ehitatud puusilda, millest sai kohalike mälestuste järgi üle käia veel 50 aastat pärast ehitamist. Praeguseks on see peaaegu täielikult mädanenud sild lammutatud ja selle asemele ehitatud uus puusild. Vanast, eestlaste ehitatud sillast on järel veel mõned jõekesest turritavad talad.

22.07.2016 25.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto