Sisukord
Välismaa
Postimees
23.07.2016
Eesti Mälumäng Türgi suursaadiku jutul: segane maa, segane lugu Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Pelglik põgenik langes lõksu (1) Tuuli Roosma paljastas kasiinomängurist raamatupidaja (10) Tuuli Roosma: tegemist oli raskesti avastatava pettusega (1) Superbus lõpetab juuliga oma tegevuse Eestis Jooksjad tiirutasid ööpäeva staadionil «Eesti tee» kui mälestusmärk hukkunud eestlastele Majandus Metsikud ja kurjad kiskjad panevad katuse sõitma majanduse lühiuudised Rendi suveks lõrisev luksusauto «Nägu lihtsalt läheb naerule» - lõrisevad luksuskabrioletid on käeulatuses kõigile Välismaa Mis toimub? Mike Pence kui konservatiivsuse etalon Sultan on Türgi kuningas Trump ja Clinton asuvad püüdma Sandersi toetajate hääli (1) Arvamus Tähepäev 22072016 Postimees 1939. aastal: poliitiline baromeeter näitab sõja vastu Pole mingi varumees Altruisimi võidukäik Sultan on Türgi kuningas Päeva karikatuur Sport Pole mingi varumees Kas kehv füüsis on Eesti naiste pallimängude suurim probleem? (2) 45 uut patust, aga millal tulevad nimed? Hirmunud staarid lahkuvad Türgist Arter Kodukontsert on popp Savann suvepealinna südames Veli Enn ja jalgpallikirg Ürdiaed kolib toidu sisse Pruuniks, pringiks, peenikeseks Risto Mätas: kui kardad valu, siis eduvarianti ei ole (1) Üheainsa õhtuga feministiks Elu Keenias õpetas keha kuulama Ühe-, kahe- ja neljarattalised elektriliikurid – mõttekad või mõttetud? (4) Kana on uus glamuur Päikest püüdma! Ühe lipu alla koondunud mitu palet Avastage endas metsik eestlane! Rendiautoga puhkama – põnev! Aga olge hoiatatud... Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sultan on Türgi kuningas

2 min lugemist
Recep Tayyip Erdoğan FOTO: A.Peegel

Tänaseks on Türgi riigipöördekatsest möödas täpselt nädal. Tolm selle ümber pole kahtlemata veel hajunud, ja kui ka lõpuks maha vajub, võivad mõned asjad sinna alla varju jäädagi.

Tellijale Tellijale

President Recep Tayyip Erdoğan aga astub Türgi sisepoliitika mõttes tolmu keskelt välja pealtnäha tugevamana kui kunagi varem. Reedeõhtu, mille sumeduse lõpetasid Istanbuli ja Ankarasse ilmunud tankid ja hävitajad, näikse olevat tõmmanud türklaste ja lääne vahele jämedama joone kui ühelgi muul hetkel alates sellest, kui Kemal Atatürki reformid sekulaarsele ja ladina tähestikku kasutavale vabariigile aluse panid. Eriti valusalt on seda tunda just läänelikumate türklaste ja türgilembeste läänlaste vahel. Nüüd seisavad esimesed äratatud ülirahvusluse vaimus miinimumi kukkunud kriitikameelega Erdoğani taga ning teised aduvad, et leidub läänelikke põhimõtteid, mis pole nende jaoks kuidagi «relatiivsed».

Ühel poolel on pikema jututa vaidlustamatuks usutõeks kerkinud «gülenistide vandenõu». Kreedoga kaasneb veendumus, et vaenlase hävitamisel võivad riik, rahvas ja selle eksimatu liider valla päästa oma madalaimad kired. Pikema jututa kümneid tuhandeid inimesi vahistada ja vallandada? Miks ka mitte! Kui ka mõni juhtub ebaõiglaselt trellide taha, küll me ta pärast vabaks laseme! Vahistatud sõjaväelasi lintšida ja armutult peksta? Ikka juhtub, tegelikult võiks raiskadele kõveminigi kolki anda! Surmanuhtlus taastada? Vahet ju pole, mis imelik kategooriline kiiks eurooplastel selle osas üldse on? Kohtuotsuseta keegi süüdlaseks tembeldada? Võimude lahusus ja õigusriik – veel üks arusaamatu läänelik kummivenitamine. TÕDE on ju teada!

22.07.2016 25.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto