Sisukord
Majandus
Postimees
25.07.2016
Eesti Setod lõhkise küna ees Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Lähetused Uus-Meremaast Helsingi ja Riiani Horoskoop Ossinovski: sissetulekute ebavõrdsus pidurdab riigi arengut (1) Tagakülg Eesti loob Lääne-Euroopasse oma andmekeskuse Eesti lühiuudised Pärnumaal jäi puulatva kinni nelja reisijaga kuumaõhupall Nädal pärast rünnakut: mõistan, et ma pole kunagi viibinud surmapaigale lähemal Nice'is viga saanud eesti noormehe tervis on paranenud (3) Majandus Tallinna kooliarendajate «kärgpere» Välismaa Õuduste öö korraldaja motiiv pole selge (1) Poola noorsugu elab liberaalselt ja valib konservatiivselt Obama kritiseeris Trumpi avaldust PiSi preestri peale ei hakanud isegi paavsti hammas Püstol, matšeete ja kirves – ründajad vahendeid ei vali Välismaa lühiuudised Taliban ja ISIS õiendavad Afganistanis arveid (1) Nädal pärast rünnakut: mõistan, et ma pole kunagi viibinud surmapaigale lähemal Nice'is viga saanud eesti noormehe tervis on paranenud (3) Arvamus Hardo Pajula: perevägivald tšehhi moodi (17) Madis Vasser: «Pokemon Go» – 21. sajandi margikogumine? Gert Siniloo: sotside kustuv täht (3) Juhtkiri: muutunud maailm (2) Postimees 1914. aastal: Skandinavia tunneli-eelnõu Stefano Braghiroli: Türgi riigipöördekatse ja «demokraatlikud» puhastused Päeva karikatuur Kultuur Tommy Cash šokeerib ja vaimustab Kui lapsikud on lootused... Sport Spordi lühiuudised Neljapaat Rio eel õigel kursil tagasi Venemaale halastati taas (19) Eestlased tegid MMil pea puhta töö Neli aastat, kolm triumfi: Chris Froome'i valitsusaeg kestab Tasavägised mängud kaotanud noortekoondise hädad viivad Audenteseni Tarbija Milline rattahoidja sobib kontoriinimestele? Tartu Perenaine loomadele: ma armastan teid! Just nagu uus rahvuspüha Talus varbad sõnnikuseks ja – ooperisse Viinaköögi tööliste majas käib jälle töö Tänavu suvel pill ei mürtsu Unistus vahetusaastast viis Põltsamaa neiu Indoneesiasse õppima (1) Sportlohe lennutamine treenib keha ja pakub naudingut Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tallinna kooliarendajate «kärgpere»

3 min lugemist
Tallinna 32. keskkooli remontis Tallinna linna soovil Urmas Sõõrumaa firma Vivatex Holding. FOTO: Mihkel Maripuu

Tallinna linnaga koolide hoolduslepingud sõlminud neljast ettevõttest kolm moodustavad just kui nüüdisaegse kärgpere, kus erinevad liikmed on küll formaalselt lahus, aga sellest hoolimata on nende tegevus tihedalt seotud.

Tellijale Tellijale

Tallinna linn on koolide ja lasteaedade hoolduslepingud sõlminud nelja ettevõttega, milleks on osaühingud Vivatex Holding, BCA Center, Kooliarendus ja K&L Arendus. Eelmisel aastal said need ettevõtted kontsessioonilepingute alusel Tallinna linnalt kokku 11,54 miljonit eurot. Nelja ettevõtte puhaskasum oli kokku seitse miljonit eurot ning omanikele maksti dividende kokku 4,35 miljonit eurot.

Kui vaadata ettevõtete omanikeringi ja juhte, siis joonistub välja, et Urmas Sõõrumaale kuuluv osaühing Vivatex on pigem omaette, aga ülejäänud seltskond on vähemal või suuremal määral omavahel läbi põimunud. Need kolm ettevõtet on OÜ Kooliarendus, K&L Arendus OÜ ja BCA Center, mille omanikeringi kuuluvad isa ja poeg Tiit ja Toomas Kõuhkna ning varem Eestis tegutsenud ehitusettevõtte Skanska juhid eesotsas Jaanus Otsa ja Olaf Hermaniga.

23.07.2016 26.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto