Sisukord
Välismaa
Postimees
25.07.2016
Eesti Setod lõhkise küna ees Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Lähetused Uus-Meremaast Helsingi ja Riiani Horoskoop Ossinovski: sissetulekute ebavõrdsus pidurdab riigi arengut (1) Tagakülg Eesti loob Lääne-Euroopasse oma andmekeskuse Eesti lühiuudised Pärnumaal jäi puulatva kinni nelja reisijaga kuumaõhupall Nädal pärast rünnakut: mõistan, et ma pole kunagi viibinud surmapaigale lähemal Nice'is viga saanud eesti noormehe tervis on paranenud (3) Majandus Tallinna kooliarendajate «kärgpere» Välismaa Õuduste öö korraldaja motiiv pole selge (1) Poola noorsugu elab liberaalselt ja valib konservatiivselt Obama kritiseeris Trumpi avaldust PiSi preestri peale ei hakanud isegi paavsti hammas Püstol, matšeete ja kirves – ründajad vahendeid ei vali Välismaa lühiuudised Taliban ja ISIS õiendavad Afganistanis arveid (1) Nädal pärast rünnakut: mõistan, et ma pole kunagi viibinud surmapaigale lähemal Nice'is viga saanud eesti noormehe tervis on paranenud (3) Arvamus Hardo Pajula: perevägivald tšehhi moodi (17) Madis Vasser: «Pokemon Go» – 21. sajandi margikogumine? Gert Siniloo: sotside kustuv täht (3) Juhtkiri: muutunud maailm (2) Postimees 1914. aastal: Skandinavia tunneli-eelnõu Stefano Braghiroli: Türgi riigipöördekatse ja «demokraatlikud» puhastused Päeva karikatuur Kultuur Tommy Cash šokeerib ja vaimustab Kui lapsikud on lootused... Sport Spordi lühiuudised Neljapaat Rio eel õigel kursil tagasi Venemaale halastati taas (19) Eestlased tegid MMil pea puhta töö Neli aastat, kolm triumfi: Chris Froome'i valitsusaeg kestab Tasavägised mängud kaotanud noortekoondise hädad viivad Audenteseni Tarbija Milline rattahoidja sobib kontoriinimestele? Tartu Perenaine loomadele: ma armastan teid! Just nagu uus rahvuspüha Talus varbad sõnnikuseks ja – ooperisse Viinaköögi tööliste majas käib jälle töö Tänavu suvel pill ei mürtsu Unistus vahetusaastast viis Põltsamaa neiu Indoneesiasse õppima (1) Sportlohe lennutamine treenib keha ja pakub naudingut Meelelahutus Koomiks Sudoku

PiSi preestri peale ei hakanud isegi paavsti hammas

2 min lugemist
2012. aastal jäi isa Rydzyk (keskel) koos samuti vaimulike poliitikakeeldu eiranud aatekaaslastega pildile Õiguse ja Õigluse korraldatud meeleavaldusel toona võimul olnud Kodanikeplatvormi valitsuse vastu. FOTO: AFP/SCANPIX

Kui vestlus tüürib Poola sisepoliitikale, tulevad üsna ruttu mängu isa Tadeusz Rydzyki ja tema juhitava tuntuima kaubamärgi Radio Maryja nimi.

Tellijale Tellijale

Redemptoristide ordusse kuuluv 71-aastane Rydzyk alustas oma vaimulikukarjääri aastal 1971. Pärast 15 aastat eri Poola kogudustes teenimist sattus ta Lääne-Saksamaale, kus omakorda toimetas Balderschwangi Raadio Marias. See andis talle ka inspiratsiooni 1991. aastal kodumaale naastes oma Radio Maryja asutamiseks.

1998. aastal järgnes Maryjale ka ajaleht Nasz Dziennik ja aastal 2003 telekanal Trwam. Kirikult nad toetust ei saa, vaid elatuvad Rydzykule lojaalsete meediatarbijate annetustest.

23.07.2016 26.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto