L, 1.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

PiSi preestri peale ei hakanud isegi paavsti hammas

Postimees
PiSi preestri peale ei hakanud isegi paavsti hammas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
2012. aastal jäi isa Rydzyk (keskel) koos samuti vaimulike poliitikakeeldu eiranud aatekaaslastega pildile Õiguse ja Õigluse korraldatud meeleavaldusel toona võimul olnud Kodanikeplatvormi valitsuse vastu.
2012. aastal jäi isa Rydzyk (keskel) koos samuti vaimulike poliitikakeeldu eiranud aatekaaslastega pildile Õiguse ja Õigluse korraldatud meeleavaldusel toona võimul olnud Kodanikeplatvormi valitsuse vastu. Foto: AFP/SCANPIX

Kui vestlus tüürib Poola sisepoliitikale, tulevad üsna ruttu mängu isa Tadeusz Rydzyki ja tema juhitava tuntuima kaubamärgi Radio Maryja nimi.

Redemptoristide ordusse kuuluv 71-aastane Rydzyk alustas oma vaimulikukarjääri aastal 1971. Pärast 15 aastat eri Poola kogudustes teenimist sattus ta Lääne-Saksamaale, kus omakorda toimetas Balderschwangi Raadio Marias. See andis talle ka inspiratsiooni 1991. aastal kodumaale naastes oma Radio Maryja asutamiseks.

1998. aastal järgnes Maryjale ka ajaleht Nasz Dziennik ja aastal 2003 telekanal Trwam. Kirikult nad toetust ei saa, vaid elatuvad Rydzykule lojaalsete meediatarbijate annetustest.

Märksõnad
Tagasi üles