Sisukord
Arvamus
Tänane leht
25.07.2016
Eesti Setod lõhkise küna ees Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Lähetused Uus-Meremaast Helsingi ja Riiani Horoskoop Ossinovski: sissetulekute ebavõrdsus pidurdab riigi arengut (1) Tagakülg Eesti loob Lääne-Euroopasse oma andmekeskuse Eesti lühiuudised Pärnumaal jäi puulatva kinni nelja reisijaga kuumaõhupall Nädal pärast rünnakut: mõistan, et ma pole kunagi viibinud surmapaigale lähemal Nice'is viga saanud eesti noormehe tervis on paranenud (3) Majandus Tallinna kooliarendajate «kärgpere» Välismaa Õuduste öö korraldaja motiiv pole selge (1) Poola noorsugu elab liberaalselt ja valib konservatiivselt Obama kritiseeris Trumpi avaldust PiSi preestri peale ei hakanud isegi paavsti hammas Püstol, matšeete ja kirves – ründajad vahendeid ei vali Välismaa lühiuudised Taliban ja ISIS õiendavad Afganistanis arveid (1) Nädal pärast rünnakut: mõistan, et ma pole kunagi viibinud surmapaigale lähemal Nice'is viga saanud eesti noormehe tervis on paranenud (3) Arvamus Hardo Pajula: perevägivald tšehhi moodi (17) Madis Vasser: «Pokemon Go» – 21. sajandi margikogumine? Gert Siniloo: sotside kustuv täht (3) Juhtkiri: muutunud maailm (2) Postimees 1914. aastal: Skandinavia tunneli-eelnõu Stefano Braghiroli: Türgi riigipöördekatse ja «demokraatlikud» puhastused Päeva karikatuur Kultuur Tommy Cash šokeerib ja vaimustab Kui lapsikud on lootused... Sport Spordi lühiuudised Neljapaat Rio eel õigel kursil tagasi Venemaale halastati taas (19) Eestlased tegid MMil pea puhta töö Neli aastat, kolm triumfi: Chris Froome'i valitsusaeg kestab Tasavägised mängud kaotanud noortekoondise hädad viivad Audenteseni Tarbija Milline rattahoidja sobib kontoriinimestele? Tartu Perenaine loomadele: ma armastan teid! Just nagu uus rahvuspüha Talus varbad sõnnikuseks ja – ooperisse Viinaköögi tööliste majas käib jälle töö Tänavu suvel pill ei mürtsu Unistus vahetusaastast viis Põltsamaa neiu Indoneesiasse õppima (1) Sportlohe lennutamine treenib keha ja pakub naudingut Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1914. aastal: Skandinavia tunneli-eelnõu

1 min lugemist
Pilt on illustreeriv. FOTO: Internet

Kopenhagenis äratab praegu suurt tähelepanemist kahe inseneri tunneli-eelnõu, mille järele Rootsi- ja Taanimaad raudteega tahetakse ühendada, mida mere-väina alla kaevatud tunneli kaudu tahetakse juhtida.

Insenerid on täieliku eelnõu välja töötanud ja valitsusele hääkskiitmiseks edasi andnud. Insenerid paluvad aktsiaseltsi asutamiseks luba, siis kui Taani ja Rootsi valitsus kulusid kanda ei taha.

Eelpool nimetatud kahe inseneri eelnõud mööda algaks kavatsetav raudtee Seelandi idaranna juurest, lõunapool Kopenhagenit. Tunnel ise algaks Amageri idaranna juurest ja lõppeks Limnhamnis, lõunapool Malmöt. Raudtee läheks siis Malmö keskjaama.

Kogu raudteeliini pikkus oleks 44 kilomeetrit, kuna tunneli pikkus 13 kilomeetrit oleks. Ehituse kulud oleksid 90 miljonit krooni.

Tunnelit tahetakse viie aasta jooksul valmis ehitada. Merealune maapind arvatakse lubjakivist olevat, nii et tööd ilma iseäralise hädaohuta võida ette võtta.

25.07.1914

Seotud lood
    23.07.2016 26.07.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto