Sisukord
Eesti
Tänane leht
25.07.2016
Eesti Setod lõhkise küna ees Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Lähetused Uus-Meremaast Helsingi ja Riiani Horoskoop Ossinovski: sissetulekute ebavõrdsus pidurdab riigi arengut (1) Tagakülg Eesti loob Lääne-Euroopasse oma andmekeskuse Eesti lühiuudised Pärnumaal jäi puulatva kinni nelja reisijaga kuumaõhupall Nädal pärast rünnakut: mõistan, et ma pole kunagi viibinud surmapaigale lähemal Nice'is viga saanud eesti noormehe tervis on paranenud (3) Majandus Tallinna kooliarendajate «kärgpere» Välismaa Õuduste öö korraldaja motiiv pole selge (1) Poola noorsugu elab liberaalselt ja valib konservatiivselt Obama kritiseeris Trumpi avaldust PiSi preestri peale ei hakanud isegi paavsti hammas Püstol, matšeete ja kirves – ründajad vahendeid ei vali Välismaa lühiuudised Taliban ja ISIS õiendavad Afganistanis arveid (1) Nädal pärast rünnakut: mõistan, et ma pole kunagi viibinud surmapaigale lähemal Nice'is viga saanud eesti noormehe tervis on paranenud (3) Arvamus Hardo Pajula: perevägivald tšehhi moodi (17) Madis Vasser: «Pokemon Go» – 21. sajandi margikogumine? Gert Siniloo: sotside kustuv täht (3) Juhtkiri: muutunud maailm (2) Postimees 1914. aastal: Skandinavia tunneli-eelnõu Stefano Braghiroli: Türgi riigipöördekatse ja «demokraatlikud» puhastused Päeva karikatuur Kultuur Tommy Cash šokeerib ja vaimustab Kui lapsikud on lootused... Sport Spordi lühiuudised Neljapaat Rio eel õigel kursil tagasi Venemaale halastati taas (19) Eestlased tegid MMil pea puhta töö Neli aastat, kolm triumfi: Chris Froome'i valitsusaeg kestab Tasavägised mängud kaotanud noortekoondise hädad viivad Audenteseni Tarbija Milline rattahoidja sobib kontoriinimestele? Tartu Perenaine loomadele: ma armastan teid! Just nagu uus rahvuspüha Talus varbad sõnnikuseks ja – ooperisse Viinaköögi tööliste majas käib jälle töö Tänavu suvel pill ei mürtsu Unistus vahetusaastast viis Põltsamaa neiu Indoneesiasse õppima (1) Sportlohe lennutamine treenib keha ja pakub naudingut Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ossinovski: sissetulekute ebavõrdsus pidurdab riigi arengut

1 min lugemist
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski sõnul aitaks haigekassal viis aastat paremini toime tulla, kui haigushüvitised viia töötukassasse. Aga maakonnahaiglatele kinnitab ta, et vähemalt selleks aastaks on kaheksa eriarsti projekt ehk eriarstide vähendamine maakonnahaiglates seisma pandud. FOTO: Kristjan Teedema

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) esimees, tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ütles laupäeval Pärnumaal Varemurrus erakonna volikogul peetud kõnes, et Eesti on Euroopa Liidu suurima sissetulekute ebavõrdsusega riik, see pidurdab Eesti arengut ja ohustab ühiskonna sidusust – eriti avaldub see regionaalses ebavõrdsuses.

«Oleme üks väiksemaid Euroopa riike, aga suurimate regionaalsete lõhedega,» ütles ta. «Harjumaa keskmine palk oli 2010. aastal 862 eurot. Eesti vaeseimad maakonnad jõudsid sellise keskmise palganumbrini alles eelmisel aastal. Sissetulekute mõttes on meie regionaalne arengulõhe seega tervelt viis aastat.»

Ossinovski lisas, et majandusstruktuuri muutumine soodustab inimeste liikumist Tallinna, ent tark regionaalpoliitika peab seda tendentsi tasandama. See eeldab tema sõnul ka riigi poolt aktiivset panustamist maakonnakeskuste elujõulisusse.

«Koos inimeste vähenemisega maakondades on paraku pidevalt kokku tõmmatud ka riiki. See tekitab omamoodi hääbumisspiraali, kus elanikkonna vähenedes vähendatakse avalike teenuste hulka, mis omakorda vähendab piirkondade atraktiivsust elukeskkonnana,» märkis Ossinovski.

SDE ettepanekul võttis valitsus sihiks regionaalsete teenuste küsimusele kompleksselt läheneda. Kavas on hajutada riigi keskaparaadi töökohti piirkondadesse, viia osa riigiasutusi pealinnast välja ning luua võimalused 3000 inimese kaugtööks.

«Maanteeameti toores plaan oma teenuste kokkutõmbamisest piirkondades läheb täielikult vastuollu selle valitsuse prioriteediga,» lausus Ossinovski.

«Edasise maakondade nõrgestamise asemel peaksime mõtlema sellele, et suurematele omavalitsustele võiks hoopis funktsioone juurde anda ning tuua selliselt teenust inimestele lähemale. Loomulikult, oma riigi pidamine selle kõigis maakondades on kulukas, ent kitsa Exceli-vaate asemel peame nägema regionaalset tasakaalustatust strateegilise küsimusena riigi edasises arengus,» lisas ta.

Nädalavahetusel olid Varemurrus ühtlasi ka SDE suvepäevad.

Seotud lood
23.07.2016 26.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto