Sisukord
Eesti
Postimees
25.07.2016
Eesti Setod lõhkise küna ees Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Lähetused Uus-Meremaast Helsingi ja Riiani Horoskoop Ossinovski: sissetulekute ebavõrdsus pidurdab riigi arengut (1) Tagakülg Eesti loob Lääne-Euroopasse oma andmekeskuse Eesti lühiuudised Pärnumaal jäi puulatva kinni nelja reisijaga kuumaõhupall Nädal pärast rünnakut: mõistan, et ma pole kunagi viibinud surmapaigale lähemal Nice'is viga saanud eesti noormehe tervis on paranenud (3) Majandus Tallinna kooliarendajate «kärgpere» Välismaa Õuduste öö korraldaja motiiv pole selge (1) Poola noorsugu elab liberaalselt ja valib konservatiivselt Obama kritiseeris Trumpi avaldust PiSi preestri peale ei hakanud isegi paavsti hammas Püstol, matšeete ja kirves – ründajad vahendeid ei vali Välismaa lühiuudised Taliban ja ISIS õiendavad Afganistanis arveid (1) Nädal pärast rünnakut: mõistan, et ma pole kunagi viibinud surmapaigale lähemal Nice'is viga saanud eesti noormehe tervis on paranenud (3) Arvamus Hardo Pajula: perevägivald tšehhi moodi (17) Madis Vasser: «Pokemon Go» – 21. sajandi margikogumine? Gert Siniloo: sotside kustuv täht (3) Juhtkiri: muutunud maailm (2) Postimees 1914. aastal: Skandinavia tunneli-eelnõu Stefano Braghiroli: Türgi riigipöördekatse ja «demokraatlikud» puhastused Päeva karikatuur Kultuur Tommy Cash šokeerib ja vaimustab Kui lapsikud on lootused... Sport Spordi lühiuudised Neljapaat Rio eel õigel kursil tagasi Venemaale halastati taas (19) Eestlased tegid MMil pea puhta töö Neli aastat, kolm triumfi: Chris Froome'i valitsusaeg kestab Tasavägised mängud kaotanud noortekoondise hädad viivad Audenteseni Tarbija Milline rattahoidja sobib kontoriinimestele? Tartu Perenaine loomadele: ma armastan teid! Just nagu uus rahvuspüha Talus varbad sõnnikuseks ja – ooperisse Viinaköögi tööliste majas käib jälle töö Tänavu suvel pill ei mürtsu Unistus vahetusaastast viis Põltsamaa neiu Indoneesiasse õppima (1) Sportlohe lennutamine treenib keha ja pakub naudingut Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti loob Lääne-Euroopasse oma andmekeskuse

1 min lugemist
Küberrünnakud toimuvad aina sagedamini. FOTO: SCANPIX

Kartes Venemaa küberrünnakut või sissetungi, plaanib Eesti riik luua endast virtuaalse koopia Suurbritanniasse, kirjutas Briti päevaleht Financial Times. Brexiti tõttu alustati läbirääkimisi ka Luksemburgiga.

Läbirääkimised käivad Tallinna ja Londoni vahel, et varundada Suurbritannias nii Eesti valimiste, varade, panganduse kui ka kogu valitsuse bürokraatiaga seotud andmeid ja hoiustada neid turvalises kohas, teatasid Eesti ametnikud.

Eesti kasutab juba oma saatkondi välismaal, et hoiustada servereid ja kaitsta valitsuse dokumente. Üha kasvavad pinged ning suurenevad mured seoses küberrünnakute ja idanaabriga ajendavad riiki plaanima nüüd märksa ambitsioonikamaid eriolukorra meetmeid.

«Meil on väga agressiivne naaber ja peame tagama selle, et mis iganes meie territooriumiga tulevikus juhtub, elab Eesti selle üle,» ütles majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi side ja riigi infosüsteemide asekantsler Taavi Kotka. «Kui peaks juhtuma midagi väga halba, tahab Eesti öelda, et meie maa siiski säilib – saame siiski olla oma riik, isegi siis, kui meil pole meie territooriumi.»

Briti valitsuse kõneisik kinnitas, et Suurbritannia on Eestiga arutanud «andmete ühise juhtimise projekti».

Seotud lood
23.07.2016 26.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto