Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
25.07.2016
Eesti Setod lõhkise küna ees Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Lähetused Uus-Meremaast Helsingi ja Riiani Horoskoop Ossinovski: sissetulekute ebavõrdsus pidurdab riigi arengut (1) Tagakülg Eesti loob Lääne-Euroopasse oma andmekeskuse Eesti lühiuudised Pärnumaal jäi puulatva kinni nelja reisijaga kuumaõhupall Nädal pärast rünnakut: mõistan, et ma pole kunagi viibinud surmapaigale lähemal Nice'is viga saanud eesti noormehe tervis on paranenud (3) Majandus Tallinna kooliarendajate «kärgpere» Välismaa Õuduste öö korraldaja motiiv pole selge (1) Poola noorsugu elab liberaalselt ja valib konservatiivselt Obama kritiseeris Trumpi avaldust PiSi preestri peale ei hakanud isegi paavsti hammas Püstol, matšeete ja kirves – ründajad vahendeid ei vali Välismaa lühiuudised Taliban ja ISIS õiendavad Afganistanis arveid (1) Nädal pärast rünnakut: mõistan, et ma pole kunagi viibinud surmapaigale lähemal Nice'is viga saanud eesti noormehe tervis on paranenud (3) Arvamus Hardo Pajula: perevägivald tšehhi moodi (17) Madis Vasser: «Pokemon Go» – 21. sajandi margikogumine? Gert Siniloo: sotside kustuv täht (3) Juhtkiri: muutunud maailm (2) Postimees 1914. aastal: Skandinavia tunneli-eelnõu Stefano Braghiroli: Türgi riigipöördekatse ja «demokraatlikud» puhastused Päeva karikatuur Kultuur Tommy Cash šokeerib ja vaimustab Kui lapsikud on lootused... Sport Spordi lühiuudised Neljapaat Rio eel õigel kursil tagasi Venemaale halastati taas (19) Eestlased tegid MMil pea puhta töö Neli aastat, kolm triumfi: Chris Froome'i valitsusaeg kestab Tasavägised mängud kaotanud noortekoondise hädad viivad Audenteseni Tarbija Milline rattahoidja sobib kontoriinimestele? Tartu Perenaine loomadele: ma armastan teid! Just nagu uus rahvuspüha Talus varbad sõnnikuseks ja – ooperisse Viinaköögi tööliste majas käib jälle töö Tänavu suvel pill ei mürtsu Unistus vahetusaastast viis Põltsamaa neiu Indoneesiasse õppima (1) Sportlohe lennutamine treenib keha ja pakub naudingut Meelelahutus Koomiks Sudoku

Viinaköögi tööliste majas käib jälle töö

2 min lugemist
Sihtasutuse Luke Mõis juhataja Gea Järvela ütles, et hiljuti uue katuse alla saanud viinaköögi tööliste maja alumisele korrusele tuleb tulevikus käsitöökoda, ülemisel korrusel saavad külalised näiteks üht-teist õppida töötubades või süüa. FOTO: Sille Annuk

Täie hooga töötanud viinaköögid kosutasid Eesti mõisnikke ning mõisaid kõvasti 18. sajandi lõpus, 19. sajandi alguses. Naljaga pooleks võib öelda, et nüüd tahab Nõo lähistel asuvat Luke mõisat taastav-edendav sihtasutus oma viinaköögi jäänused jälle raha teenima panna.

Tellijale Tellijale

«Kui selle mõttega välja tulin, hakati siin rääkima, et Gea on püstihull – tahab kokkukukkuvat hoonet taastada,» muigas sihtasutuse Luke Mõis juhataja Gea Järvela. «Aga kui me laseme sel hoonel kokku kukkuda, siis on see jäädavalt kadunud, mitte keegi ei ehita tänapäeval enam selliseid maju.»

Kõnealune hoone on suure mõisapargi servas asunud viinaköögi tööliste maja. Viinaköök ja paljud teisedki Luke mõisa hooned hävisid viimase sõja lõpus. Pärast sõda olid majakeses mõned korteripugerikud, viimased paarkümmend aastat seisis koht tühjana ja lagunes.

23.07.2016 26.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto