Sisukord
Sport
Postimees
25.07.2016
Eesti Setod lõhkise küna ees Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Lähetused Uus-Meremaast Helsingi ja Riiani Horoskoop Ossinovski: sissetulekute ebavõrdsus pidurdab riigi arengut (1) Tagakülg Eesti loob Lääne-Euroopasse oma andmekeskuse Eesti lühiuudised Pärnumaal jäi puulatva kinni nelja reisijaga kuumaõhupall Nädal pärast rünnakut: mõistan, et ma pole kunagi viibinud surmapaigale lähemal Nice'is viga saanud eesti noormehe tervis on paranenud (3) Majandus Tallinna kooliarendajate «kärgpere» Välismaa Õuduste öö korraldaja motiiv pole selge (1) Poola noorsugu elab liberaalselt ja valib konservatiivselt Obama kritiseeris Trumpi avaldust PiSi preestri peale ei hakanud isegi paavsti hammas Püstol, matšeete ja kirves – ründajad vahendeid ei vali Välismaa lühiuudised Taliban ja ISIS õiendavad Afganistanis arveid (1) Nädal pärast rünnakut: mõistan, et ma pole kunagi viibinud surmapaigale lähemal Nice'is viga saanud eesti noormehe tervis on paranenud (3) Arvamus Hardo Pajula: perevägivald tšehhi moodi (17) Madis Vasser: «Pokemon Go» – 21. sajandi margikogumine? Gert Siniloo: sotside kustuv täht (3) Juhtkiri: muutunud maailm (2) Postimees 1914. aastal: Skandinavia tunneli-eelnõu Stefano Braghiroli: Türgi riigipöördekatse ja «demokraatlikud» puhastused Päeva karikatuur Kultuur Tommy Cash šokeerib ja vaimustab Kui lapsikud on lootused... Sport Spordi lühiuudised Neljapaat Rio eel õigel kursil tagasi Venemaale halastati taas (19) Eestlased tegid MMil pea puhta töö Neli aastat, kolm triumfi: Chris Froome'i valitsusaeg kestab Tasavägised mängud kaotanud noortekoondise hädad viivad Audenteseni Tarbija Milline rattahoidja sobib kontoriinimestele? Tartu Perenaine loomadele: ma armastan teid! Just nagu uus rahvuspüha Talus varbad sõnnikuseks ja – ooperisse Viinaköögi tööliste majas käib jälle töö Tänavu suvel pill ei mürtsu Unistus vahetusaastast viis Põltsamaa neiu Indoneesiasse õppima (1) Sportlohe lennutamine treenib keha ja pakub naudingut Meelelahutus Koomiks Sudoku

Venemaale halastati taas

3 min lugemist
Venemaa koondise sportlased saavad siiski Rios osaleda. FOTO: AP / Scanpix

Kuigi Rahvusvahelise Antidopinguagentuuri (WADA) iseseisva uurimiskomisjoni järjekordse raporti andmeil juhtis ja rahastas Venemaa riiklikult dopingutarvitamist, ei olnud see Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) jaoks piisav, et jätta Venemaa olümpiamängudelt eemale. Vähemalt ei julgenud ROK sellist otsust ise teha ning lükkas vastutuse rahvusvaheliste alaliitude õlule. Ehk kordus samasugune olukord ROKi eelmisele, nii-öelda suurele otsusele, kui kahtluse all oli Venemaa ja Keenia kergejõustiklaste eemalejäämine.

Tellijale Tellijale

Spekulatsioonid Venemaa sportlaste jaoks kõige karmimate meetmete rakendamise puhul hakkasid levima juba mõnda aega tagasi ning arvati, et viimane piisk ROKi karikasse oli eelmise nädala alguses avaldatud järjekordne dopinguraport. Et ROK lükkas otsuse alaliitudele, ei meeldi suurtele dopinguvastase võitluse organisatsioonidele, nagu näiteks USA asutus USADA, kes saatis ka koos 14 asutusega eilse nõupidamise eel ROKile asjakohase sisuga kirja. 

Nüüd jäi aga põhimõtteliselt kehtima juba kord vastuvõetud otsus, et iga olümpiale sooviv Venemaa sportlane peab suutma oma puhtust tõestada rahvusvaheliste standardite kohaselt. Seejärel lisatakse atleet juba rangemasse võistlusvälisesse katseprogrammi. Kui mõni sportlane sellega ei nõustu, jääb ta olümpialt eemale.

23.07.2016 26.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto