Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
25.07.2016
Eesti Setod lõhkise küna ees Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Lähetused Uus-Meremaast Helsingi ja Riiani Horoskoop Ossinovski: sissetulekute ebavõrdsus pidurdab riigi arengut (1) Tagakülg Eesti loob Lääne-Euroopasse oma andmekeskuse Eesti lühiuudised Pärnumaal jäi puulatva kinni nelja reisijaga kuumaõhupall Nädal pärast rünnakut: mõistan, et ma pole kunagi viibinud surmapaigale lähemal Nice'is viga saanud eesti noormehe tervis on paranenud (3) Majandus Tallinna kooliarendajate «kärgpere» Välismaa Õuduste öö korraldaja motiiv pole selge (1) Poola noorsugu elab liberaalselt ja valib konservatiivselt Obama kritiseeris Trumpi avaldust PiSi preestri peale ei hakanud isegi paavsti hammas Püstol, matšeete ja kirves – ründajad vahendeid ei vali Välismaa lühiuudised Taliban ja ISIS õiendavad Afganistanis arveid (1) Nädal pärast rünnakut: mõistan, et ma pole kunagi viibinud surmapaigale lähemal Nice'is viga saanud eesti noormehe tervis on paranenud (3) Arvamus Hardo Pajula: perevägivald tšehhi moodi (17) Madis Vasser: «Pokemon Go» – 21. sajandi margikogumine? Gert Siniloo: sotside kustuv täht (3) Juhtkiri: muutunud maailm (2) Postimees 1914. aastal: Skandinavia tunneli-eelnõu Stefano Braghiroli: Türgi riigipöördekatse ja «demokraatlikud» puhastused Päeva karikatuur Kultuur Tommy Cash šokeerib ja vaimustab Kui lapsikud on lootused... Sport Spordi lühiuudised Neljapaat Rio eel õigel kursil tagasi Venemaale halastati taas (19) Eestlased tegid MMil pea puhta töö Neli aastat, kolm triumfi: Chris Froome'i valitsusaeg kestab Tasavägised mängud kaotanud noortekoondise hädad viivad Audenteseni Tarbija Milline rattahoidja sobib kontoriinimestele? Tartu Perenaine loomadele: ma armastan teid! Just nagu uus rahvuspüha Talus varbad sõnnikuseks ja – ooperisse Viinaköögi tööliste majas käib jälle töö Tänavu suvel pill ei mürtsu Unistus vahetusaastast viis Põltsamaa neiu Indoneesiasse õppima (1) Sportlohe lennutamine treenib keha ja pakub naudingut Meelelahutus Koomiks Sudoku

Unistus vahetusaastast viis Põltsamaa neiu Indoneesiasse õppima

4 min lugemist
Põltsamaalt pärit Mai-Liis Kelder (paremal) Bakti Mulya 400. koolis klassi lõpetamisel koos sõbrannade ja paralleelklassi kaaslaste Safira (vasakul) ja Dennaga. FOTO: Erakogu

Põltsamaalt pärit Mai-Liis Kelder (17) teadis juba 5. klassis, et soovib minna vahetusaastaks välismaale õppima. Eelmisel kuul jõudiski neiu tagasi Jakartast – ta õppis aasta indoneesia­­keelses koolis, kus hommik algas lipuheiskamise, koraani lugemise ja palvetamisega.

Tellijale Tellijale

Kelder rääkis, et soovis esialgu õppima minna Ameerika Ühendriikidesse. «Mitu aastat oligi USA-mõte, läksin lepingust rääkima ja mulle öeldi, et võiks midagi muud valida,» ütles ta.

Kuna USAs on YFU õpilasvahetuse riikidest kõige kulukam õppida, 10 000 eurot aasta, kaalus Kelder võimalust minna mõnda odavamasse riiki ja avastas Indoneesia. See tundus talle huvitav ja midagi täiesti teistsugust. Nii asuski neiu toetajate leidmiseks kirju saatma, sest vahetusaasta eest Indoneesias tuli tasuda ligi 7000 eurot.

23.07.2016 26.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto