Sisukord
Sport
Postimees
25.07.2016
Eesti Setod lõhkise küna ees Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Lähetused Uus-Meremaast Helsingi ja Riiani Horoskoop Ossinovski: sissetulekute ebavõrdsus pidurdab riigi arengut (1) Tagakülg Eesti loob Lääne-Euroopasse oma andmekeskuse Eesti lühiuudised Pärnumaal jäi puulatva kinni nelja reisijaga kuumaõhupall Nädal pärast rünnakut: mõistan, et ma pole kunagi viibinud surmapaigale lähemal Nice'is viga saanud eesti noormehe tervis on paranenud (3) Majandus Tallinna kooliarendajate «kärgpere» Välismaa Õuduste öö korraldaja motiiv pole selge (1) Poola noorsugu elab liberaalselt ja valib konservatiivselt Obama kritiseeris Trumpi avaldust PiSi preestri peale ei hakanud isegi paavsti hammas Püstol, matšeete ja kirves – ründajad vahendeid ei vali Välismaa lühiuudised Taliban ja ISIS õiendavad Afganistanis arveid (1) Nädal pärast rünnakut: mõistan, et ma pole kunagi viibinud surmapaigale lähemal Nice'is viga saanud eesti noormehe tervis on paranenud (3) Arvamus Hardo Pajula: perevägivald tšehhi moodi (17) Madis Vasser: «Pokemon Go» – 21. sajandi margikogumine? Gert Siniloo: sotside kustuv täht (3) Juhtkiri: muutunud maailm (2) Postimees 1914. aastal: Skandinavia tunneli-eelnõu Stefano Braghiroli: Türgi riigipöördekatse ja «demokraatlikud» puhastused Päeva karikatuur Kultuur Tommy Cash šokeerib ja vaimustab Kui lapsikud on lootused... Sport Spordi lühiuudised Neljapaat Rio eel õigel kursil tagasi Venemaale halastati taas (19) Eestlased tegid MMil pea puhta töö Neli aastat, kolm triumfi: Chris Froome'i valitsusaeg kestab Tasavägised mängud kaotanud noortekoondise hädad viivad Audenteseni Tarbija Milline rattahoidja sobib kontoriinimestele? Tartu Perenaine loomadele: ma armastan teid! Just nagu uus rahvuspüha Talus varbad sõnnikuseks ja – ooperisse Viinaköögi tööliste majas käib jälle töö Tänavu suvel pill ei mürtsu Unistus vahetusaastast viis Põltsamaa neiu Indoneesiasse õppima (1) Sportlohe lennutamine treenib keha ja pakub naudingut Meelelahutus Koomiks Sudoku

Neljapaat Rio eel õigel kursil tagasi

3 min lugemist
Kaspar Taimsoo (vasakult), Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Andrei Jämsä said eile Eesti meistrivõistlustel teha soovitud maksimaalse soorituse. FOTO: Madis Sinivee

Mai alguses Euroopa meistrivõistlustel kuldsed medalid kaela saanud paarisaerulise neljapaadi sõudjad Andrei Jämsä, Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo tegid nädalavahetusel viimased stardid enne Rio olümpiamänge. Kuna kodune konkurents just kõige tihedam pole, prooviti jõudu ka kaheksapaatidega, kuid lõpuks ei olnud vastast neistki. Lisaks hakkab taas paika loksuma ka paatkonna koostöö, mis Raja vahepealse seljavigastuse tõttu kannatada oli saanud.

Tellijale Tellijale

Koduses konkurentsis edestas olümpianeljane laupäeval enda paadiklassis hõbemedalisti 15,1 sekundiga. Väga palju suuremat konkurentsi ei pakkunud eile ka kaheksapaadid, kui nelja mehe ramm oli parimast kaheksasest 2000 m distantsil 10,7 sekundi võrra parem.

Seejärel võisid mehed kaldal taas teineteise kallal lõõpida ning tõdeda, et olümpiale sõidetakse muremõteteta.

Neljapaadi puhul on tegemist ka seltskonnaga, kes on käinud läbi tulest ja veest ning kogemusi on meestel kamaluga. 37-aastane Endrekson ja 34-aastane Jämsä sõidavad enda neljandatele olümpiamängudele. Koos Gerd Kanteri ja Nikolai Novosjoloviga on nad selle näitajaga Eesti delegatsiooni kõige kogenumad liikmed. 33-aastane Raja ja 29-aastane Taimsoo võtavad OM-teekonna ette kolmandat korda.

23.07.2016 26.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto