Sisukord
Auto
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Elon Muskil on uus plaan

3 min lugemist
Elon Musk soovib Teslaga ühendada päikeseenergiat tootva SolarCity. FOTO: Reuters / Scanpix

Elon Musk esitab väljakutse ehitajatele, ühistranspordile ja sõidujagamisteenustele.

Tellijale

Kümme aastat tagasi koostas Lõuna-Aafrikast pärit ettevõtja ja investor Elon Musk oma esimese avaliku suure plaani dokumendi. Seal ta kirjeldas, kuidas kavatseb oma ettevõttega Tesla Motors teha revolutsiooni autonduses, tuues turule massidele mõeldud eduka elektriauto. Selleni jõudmiseks tuli läbida paar vaheetappi. Esmalt loodi kallis sportauto, seejärel veidi odavam, kuid endiselt luksusklassi hinnaga sedaankerega auto. Lõpuks loodi väiksem, kuid eelnevast kaks korda odavam rahvaauto. Üldiselt võib öelda, et Elon Musk on oma idee realiseerinud. Tõeliseks rahvaautoks peaks aga saama järgmisel aastal esimeste klientideni jõudev Tesla Model 3. Sadadesse tuhandetesse ulatuvad eeltellimused on tõestanud tarbijate valmisolekut kasutada peamise sõiduvahendina just elektriautot.

Uus plaan

Kuigi Model 3 pole tarbijateni jõudnud ja selle nimel tuleb ettevõttel teha veel palju tööd, vaatab Elon Musk visionäärina juba kaugemale. Tesla juht on uude salajasse plaani liitnud ka rohelise energia tootmise ettevõtte SolarCity, mille juhatusse ta kuulub.

Uues plaanis kirjeldab Musk, et Tesla eesmärkide hulka kuulub rohelise energia loomine ja salvestamine. Autondust silmas pidades muutub ettevõtte jaoks oluliseks ka suurte masinate arendamine, võttes sealgi kasutusele elektrienergia ning isesõitva auto tehnoloogiad.

25.07.2016 27.07.2016
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto