Sisukord
Arvamus
Postimees
27.07.2016
Eesti Surmav fentanüül kanti lõpuks uimastite nimekirja (3) Mälumäng Eesistumisega läheb nüüd kiireks (1) Male Dilbert Palju õnne Horoskoop Mustamäe hoovist Toompea lossi (7) Majandus Hüvasti surmtüütud koosolekud ja ootamatud haigused Eksperdi sõnul on teised testimismeetodid palju ebatäpsemad Tuhanded sead kaotanud firma vaidlustas tapatalgud Seakasvataja peab Kallukse juhtumi põhjuseks inimlikku eksimust Välismaa Valimisvõitlus kisub räpasemaks Välismaa lühiuudised Jaapanit vapustas pussitamine hooldekodus (2) Moskva juustumeister: varem lootsin, et Putin sureb ära (2) Arvamus Mart Raudsaar: meie teid ei tülita Tarmo Teder: ROKi signaal Venemaale - kihuta julgesti oma keemiliselt karastatud sportlastega edasi! Urve Eslas: vähene teadmine on ohtlik asi (3) Jaanus Betlem: lääne tsivilisatsiooni viimane olelusvõitlus (6) Postimees 1918. aastal: Nikolai II viimased tunnid (2) Juhtkiri: eesistumise väljakutse (2) Kultuur Trainspotting ehk suu nagu šoti s***auk (1) Sport Putini kaitse all olevale spordialale näidati rohelist tuld Kodusel korvpalliturul valitseb suvine vaikus Sõudmine – vahtida ei tohi ja korraks tuleb võtta kergemalt Tarbija Tuntud vähiarst: tipptasemel vähiravi viiks haigekassa pankrotti (1) AK Trainspotting ehk suu nagu šoti s***auk (1) Tartu Papliallee: kuivanud latvu pole, aga ladvad tuleb maha võtta? Segaverelisi kutsikaid tuleb tikutulega otsida (1) Kuremaalt hakkab taas kostma võimsat põrinat Teoloog: on mõttetu, et iidse Tartu Raekoja platsi ümbritsevad tühjad pargid (5) Uued pisiasjad rikastavad ülikooli kunstimuuseumi Tähtveres valmis neli tenniseväljakut Tähtvere tennisekeskus plaanib uut tennisekooli Lavastaja vajas ajule värskendust Segaverelisi kutsikaid tuleb tikutulega otsida Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1918. aastal: Nikolai II viimased tunnid

1 min lugemist
Nikolai II FOTO: SCANPIX

Berliner Anzeiger kirjutab Nikolai II tapmisest ühe erasõnumi järele järgmist: hommiku kella viie aeg äratati tsaar unest. Äratajad olid üks allohvitser ja kuus meest. Nad nõudsid, tsaar pangu ennast riidesse, ja viisid tsaari ühte saali, kus temale punaste surmaotsus teada anti.

Surmaotsuse täidesaatmiseni anti kolmetunnine armuaeg, kus tsaar oma viimaseid soovisid võis korraldada. Nikolai võttis oma surmaotsuse täiesti rahulikult vastu. Pärast seda viidi ta oma kambrisse tagasi.

Hukkamine pidi sündima kell 9 hommikul. Oma toas langes endine keiser jõuetult toolile. Mõne minuti järele nõudis ta preestrit, kes kohe ilmus. Pärast seda kui tsaar kõiki säälolejaid oli jumalaga jätnud, jäi ta preestriga kahekesi koospalvetamiseks. Siis kirjutas ta mõnengased kirjad.

Kell 9 hommikul viidi ta täidesaatmise kohale. Tsaar katsus püsti seista, kuid ei suutnud seesmise ehmatuse pärast, nii et preester ja üks soldat teda aitama pidid.

Väsinult sammus ta trepilt alla. Et vaevalt püsti jaksas seista, toetas ta end hukkamisekohal ühe posti najale. Viimasel hetkel üritas keiser veel midagi ütelda või hüüda ja tõstis käed üles. Siis kostis aga kogupauk ja endine vägeva riigi monarh langes surnult maha.

27.07.1918

Seotud lood
    26.07.2016 28.07.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto