Sisukord
Maitsemeel
Postimees
30.07.2016
Eesti Mälumäng Michali arvates tuleb asenduslaevad igal juhul võtta (11) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Punaste busside pealik Veel üks Padar Ruhnust kainerisse viidud poepidaja ütleb, et saatan sai temast jagu Viljandi folk paneb linna kultuurist kihama (1) Eesti kaevudes elavad nähtamatud vaenlased (1) Majandus Majanduse lühiuudised Punaste busside pealik Kiiremini? Kõrgemale? Kaugemale? (2) Välismaa 21. sajandi märter Välismaa lühiuudised 30.07 Alkohol lammutab India ühiskonda Möödub 50 aastat USA esimesest massitulistamisest Kastid pole Indiast kadunud Arvamus Postimees 1996. aastal: Edgar Savisaar ei ole kättemaksuhimuline Veel üks Padar Punaste busside pealik Õiglane marionett 21. sajandi märter Päeva karikatuur Evelyn Kaldoja: praktiline variant (2) Juhtkiri: Eesti vaadatuna läbi statistikaprisma Sport Õiglane marionett Vehklemine - duellide keelamisest Eesti medalimasinani Igivana küsimus – kes vastutab korvpallinoorte kehvade tulemuste eest? (1) Kalju tõestas, et neil on kordusmängus võimalus Arter Ideaalmehe valem Restoranid julgetele Vene sõjalaeva saladus ehk laevahukk Kadrioru rannas (3) Klaas veini korki eemaldamata ehk Lõpeta joomine, hakka maitsma Nii me elasime. Kas mäletate? Eesti kunsti esirebel Sandra Jõgeva: keegi pole mulle maksnud selle eest, et ma käituks korralikult! (4) Aja märk: festivalilavad on vallutanud DJd Anu Saagim: tee tööd ilusalt Klassikat Postitee äärest Personaaltreener «Miss Kõhulihas» (3) Geopeitusest Pokemonideni – USA sõjavägi tõi rahva tänavatele mängima Ketsid nurka – aitab küll. Mis põhjusel? «Kui meist kuulda pole, siis on töö hästi tehtud!» Prantslane proovib Lõuna-Eestit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Klaas veini korki eemaldamata ehk Lõpeta joomine, hakka maitsma

3 min lugemist
FOTO: JUSS SASKA

Möödunud aastal avati Londonis restoran, kus pokaaliga on saadaval 110 erinevat veini. Kuidas on see võimalik? Uudse veinipudeli avamise ja säilitamise tehnoloogia abil saab aastakäike ja erinevaid maitseid võrrelda igaüks, pudelikorki seejuures eemaldamata.

Tellijale Tellijale

Iga veinisõbra unistusest avada pudel korki eemaldamata on saanud veinimaailma uus imevidin – coravin. Selle leiutaja, meditsiini- ja masinaehituse taustaga ameeriklasel Greg Lambrechtil oli kaks soovi. Esiteks, et ei peaks joomata jäänud pudelipõhja kraanikaussi valama. Teiseks, et restoranis oleks suurem valik veine klaasikaupa.

Nii töötaski Lambrecht kümne aasta jooksul välja coravin-süsteemi, katsetades selleks erinevaid nõelasid ja gaase, mis veini olemust ei rikuks. Esmane väljalase 2013. aastal äratas huvi nii restoranide, vinoteekide kui ka veinihuviliste hulgas ja nüüdseks on coravin kättesaadav ka Eestis.

29.07.2016 01.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto