Sisukord
Maitsemeel
Postimees
30.07.2016
Eesti Mälumäng Michali arvates tuleb asenduslaevad igal juhul võtta (11) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Punaste busside pealik Veel üks Padar Ruhnust kainerisse viidud poepidaja ütleb, et saatan sai temast jagu Viljandi folk paneb linna kultuurist kihama (1) Eesti kaevudes elavad nähtamatud vaenlased (1) Majandus Majanduse lühiuudised Punaste busside pealik Kiiremini? Kõrgemale? Kaugemale? (2) Välismaa 21. sajandi märter Välismaa lühiuudised 30.07 Alkohol lammutab India ühiskonda Möödub 50 aastat USA esimesest massitulistamisest Kastid pole Indiast kadunud Arvamus Postimees 1996. aastal: Edgar Savisaar ei ole kättemaksuhimuline Veel üks Padar Punaste busside pealik Õiglane marionett 21. sajandi märter Päeva karikatuur Evelyn Kaldoja: praktiline variant (2) Juhtkiri: Eesti vaadatuna läbi statistikaprisma Sport Õiglane marionett Vehklemine - duellide keelamisest Eesti medalimasinani Igivana küsimus – kes vastutab korvpallinoorte kehvade tulemuste eest? (1) Kalju tõestas, et neil on kordusmängus võimalus Arter Ideaalmehe valem Restoranid julgetele Vene sõjalaeva saladus ehk laevahukk Kadrioru rannas (3) Klaas veini korki eemaldamata ehk Lõpeta joomine, hakka maitsma Nii me elasime. Kas mäletate? Eesti kunsti esirebel Sandra Jõgeva: keegi pole mulle maksnud selle eest, et ma käituks korralikult! (4) Aja märk: festivalilavad on vallutanud DJd Anu Saagim: tee tööd ilusalt Klassikat Postitee äärest Personaaltreener «Miss Kõhulihas» (3) Geopeitusest Pokemonideni – USA sõjavägi tõi rahva tänavatele mängima Ketsid nurka – aitab küll. Mis põhjusel? «Kui meist kuulda pole, siis on töö hästi tehtud!» Prantslane proovib Lõuna-Eestit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Restoranid julgetele

5 min lugemist
Hüpikrestoran Bunyadi Londonis pakub võimalust olla loomulik ja süüa loomulikku toitu. Alasti söömine osutus nii populaarseks, et sarnaseid söögikohti on tekkinud mujalegi maailma. FOTO: Vida Press

​Kaku-, kassi-, lambakohvik, pimerestoran, iglubaar, õhus kõlkudes või hoopis maa-aluses einelas söömine – veidraid võimalusi kundede meelitamiseks ja üllatamiseks on laias maailmas juba kuhjaga. Siiski jätkub mõnel kohvikupidajal veel südikust, et panna kliendid porgandpaljalt kalli raha eest süüa vitsutama.

Tellijale Tellijale

Kui paljude suurimaks õudusunenäoks on riieteta tänavale – või veel hullem – mõnda kohvikusse sattumine, siis päriselus on nii mõnedki nõus selle eest suuri summasid välja käima. Tänavu maailma tabanud alastirestoranide buum sai alguse Londonist, kui sealne edukas idufirmade looja Seb Lyall otsustas juunis ajutiselt avada pop-up-restorani Bunyadi. Skandaalne ettevõtmine osutus nii populaarseks, et 42 istekohaga restorani tekkis juba enne avamist mitmekümnetuhandeline uudishimulike järjekord. 

Restorani hindikeelne nimi tähendab tõlkes alust, põhja või looduslikku, viidates söögikoha omapärale – keset suurlinna saginat soovitakse Bunyadis taastada inimeste ühendus kõikvõimsa loodusega. Selleks tuleb riietusruumi lukuga kappi jätta rõivad, kaamerad, mobiiltelefonid, tõmmata selga hommikumantel ja minna toidusaali roogasid nautima. Menüüs on elektri või gaasi abita valminud toortoit ja vaid elusal tulel küpsenud toidud. Veidi diskreetsust pakkuvates bambuskeppidega eraldatud boksides põleb romantiline küünlavalgus. Kõik on vaid loomulik.

29.07.2016 01.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto