Sisukord
Välismaa
Postimees
27.07.2016
Eesti Surmav fentanüül kanti lõpuks uimastite nimekirja (3) Mälumäng Eesistumisega läheb nüüd kiireks (1) Male Dilbert Palju õnne Horoskoop Mustamäe hoovist Toompea lossi (7) Majandus Hüvasti surmtüütud koosolekud ja ootamatud haigused Eksperdi sõnul on teised testimismeetodid palju ebatäpsemad Tuhanded sead kaotanud firma vaidlustas tapatalgud Seakasvataja peab Kallukse juhtumi põhjuseks inimlikku eksimust Välismaa Valimisvõitlus kisub räpasemaks Välismaa lühiuudised Jaapanit vapustas pussitamine hooldekodus (2) Moskva juustumeister: varem lootsin, et Putin sureb ära (2) Arvamus Mart Raudsaar: meie teid ei tülita Tarmo Teder: ROKi signaal Venemaale - kihuta julgesti oma keemiliselt karastatud sportlastega edasi! Urve Eslas: vähene teadmine on ohtlik asi (3) Jaanus Betlem: lääne tsivilisatsiooni viimane olelusvõitlus (6) Postimees 1918. aastal: Nikolai II viimased tunnid (2) Juhtkiri: eesistumise väljakutse (2) Kultuur Trainspotting ehk suu nagu šoti s***auk (1) Sport Putini kaitse all olevale spordialale näidati rohelist tuld Kodusel korvpalliturul valitseb suvine vaikus Sõudmine – vahtida ei tohi ja korraks tuleb võtta kergemalt Tarbija Tuntud vähiarst: tipptasemel vähiravi viiks haigekassa pankrotti (1) AK Trainspotting ehk suu nagu šoti s***auk (1) Tartu Papliallee: kuivanud latvu pole, aga ladvad tuleb maha võtta? Segaverelisi kutsikaid tuleb tikutulega otsida (1) Kuremaalt hakkab taas kostma võimsat põrinat Teoloog: on mõttetu, et iidse Tartu Raekoja platsi ümbritsevad tühjad pargid (5) Uued pisiasjad rikastavad ülikooli kunstimuuseumi Tähtveres valmis neli tenniseväljakut Tähtvere tennisekeskus plaanib uut tennisekooli Lavastaja vajas ajule värskendust Segaverelisi kutsikaid tuleb tikutulega otsida Meelelahutus Koomiks Sudoku

Moskva juustumeister: varem lootsin, et Putin sureb ära

5 min lugemist
Oleg Sirota näitab rohkem kui viis kilo kaaluvat juustukera, mille ta soovib isiklikult üle anda Vladimir Putinile. FOTO: Jaanus Piirsalu

«Vot see on õnn!» ütleb Oleg Sirota Venemaa presidendi Vladimir Putini otsuse peale pikendada Euroopa Liidu toidukaupade embargot kuni 2018. aastani. «Super oleks muidugi, kui pikendataks veel 15 aastat, no vähemalt kümmegi.»

Tellijale Tellijale

28-aastane Sirota avas aasta tagasi Moskvast 70 kilomeetri kaugusel Istra linnakese lähedal oma väikese juustukoja. Kui temalt täna juustukera tellida, siis peab vähemalt kolm kuud ootama. Ja mitte sellepärast, et ta teeb juustu nii kaua, vaid osta soovijate järjekord on nii pikk.

«Meil on hullumeelne nõudmine. Seina peal ei ole enam ruumi!» näitab krässus habemega heasüdamliku vene vägilase moodi Sirota ettevaatlikult käega oma väikeses poes. Seinad on maast laeni täis kleebitud nimekirju inimestest, kes on Sirotalt tellinud vähemalt ühe juustukera (5,5 kilo!) ja selle eest juba ette ära maksnud. Nimede taga on kuupäevad, millal võib järele tulla.

Nimekirja tipus seisab «Putin, Vladimir – 5,5 kg, tasuta». Sirota õnne allikat ootab tänutäheks juba eelmise aasta lõpust nimeline bierkäse-juustukera. «Räägitakse, et Saksamaal töötades meeldis talle kõige rohkem just see juust,» ütleb Sirota, kes tahab juustukera kindlasti käest kätte üle anda.

26.07.2016 28.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto