Sisukord
Majandus
Postimees
27.07.2016
Eesti Surmav fentanüül kanti lõpuks uimastite nimekirja (3) Mälumäng Eesistumisega läheb nüüd kiireks (1) Male Dilbert Palju õnne Horoskoop Mustamäe hoovist Toompea lossi (7) Majandus Hüvasti surmtüütud koosolekud ja ootamatud haigused Eksperdi sõnul on teised testimismeetodid palju ebatäpsemad Tuhanded sead kaotanud firma vaidlustas tapatalgud Seakasvataja peab Kallukse juhtumi põhjuseks inimlikku eksimust Välismaa Valimisvõitlus kisub räpasemaks Välismaa lühiuudised Jaapanit vapustas pussitamine hooldekodus (2) Moskva juustumeister: varem lootsin, et Putin sureb ära (2) Arvamus Mart Raudsaar: meie teid ei tülita Tarmo Teder: ROKi signaal Venemaale - kihuta julgesti oma keemiliselt karastatud sportlastega edasi! Urve Eslas: vähene teadmine on ohtlik asi (3) Jaanus Betlem: lääne tsivilisatsiooni viimane olelusvõitlus (6) Postimees 1918. aastal: Nikolai II viimased tunnid (2) Juhtkiri: eesistumise väljakutse (2) Kultuur Trainspotting ehk suu nagu šoti s***auk (1) Sport Putini kaitse all olevale spordialale näidati rohelist tuld Kodusel korvpalliturul valitseb suvine vaikus Sõudmine – vahtida ei tohi ja korraks tuleb võtta kergemalt Tarbija Tuntud vähiarst: tipptasemel vähiravi viiks haigekassa pankrotti (1) AK Trainspotting ehk suu nagu šoti s***auk (1) Tartu Papliallee: kuivanud latvu pole, aga ladvad tuleb maha võtta? Segaverelisi kutsikaid tuleb tikutulega otsida (1) Kuremaalt hakkab taas kostma võimsat põrinat Teoloog: on mõttetu, et iidse Tartu Raekoja platsi ümbritsevad tühjad pargid (5) Uued pisiasjad rikastavad ülikooli kunstimuuseumi Tähtveres valmis neli tenniseväljakut Tähtvere tennisekeskus plaanib uut tennisekooli Lavastaja vajas ajule värskendust Segaverelisi kutsikaid tuleb tikutulega otsida Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tuhanded sead kaotanud firma vaidlustas tapatalgud

3 min lugemist
Kadrina vallas asuvast Kallukse küla farmist tuleb VTA andmetel välja vedada ligi 250 tonni seakorjuseid. FOTO: Meelis Meilbaum

Kallukse seafarmi omanik kahtlustab, et eelmisel nädalal hukati tema farmis põhjuseta üle 4200 sea ning veterinaar- ja toiduameti (VTA) proovid, mis tuvastasid tema loomadel sigade Aafrika katku, ei olnud täpsed. VTA hinnangul pole põhjust nende ostuses kahelda — katkupisik oli farmis sees.

Tellijale Tellijale

Lääne-Virumaal Kadrina vallas asuv Kallukse seafarm kuulub osaühingule Sponsum. Äriühingu volitatud esindaja vandeadvokaat Armand Reinmaa kinnitas eile, et veterinaar- ja toiduametile esitatakse taotlus täiendava ekspertiisi tegemiseks. Reinmaa selgitas, et positiivne vastus tuli ainult ühe proovi puhul. See oli tehtud PCR-meetodil, mis juhendi järgi on ebausaldusväärne. Hukkamise käigus kontrolliti veel 65 looma, kuid kõik need proovid olid negatiivsed.

Reinmaa sõnul ei ole ta päris kindel, kuid ekspertiisi kiirusest võib järeldada, et needki proovid võidi teha PCR-meetodil. Äriühingu esindaja sõnul on sigade Aafrika katku tuvastamiseks ka teine meetod, HAB, mis võtab PCR-meetodiga võrreldes küll rohkem aega, kuid on tunduvalt täpsem.

26.07.2016 28.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto