Sisukord
Majandus
Postimees
27.07.2016
Eesti Surmav fentanüül kanti lõpuks uimastite nimekirja (3) Mälumäng Eesistumisega läheb nüüd kiireks (1) Male Dilbert Palju õnne Horoskoop Mustamäe hoovist Toompea lossi (7) Majandus Hüvasti surmtüütud koosolekud ja ootamatud haigused Eksperdi sõnul on teised testimismeetodid palju ebatäpsemad Tuhanded sead kaotanud firma vaidlustas tapatalgud Seakasvataja peab Kallukse juhtumi põhjuseks inimlikku eksimust Välismaa Valimisvõitlus kisub räpasemaks Välismaa lühiuudised Jaapanit vapustas pussitamine hooldekodus (2) Moskva juustumeister: varem lootsin, et Putin sureb ära (2) Arvamus Mart Raudsaar: meie teid ei tülita Tarmo Teder: ROKi signaal Venemaale - kihuta julgesti oma keemiliselt karastatud sportlastega edasi! Urve Eslas: vähene teadmine on ohtlik asi (3) Jaanus Betlem: lääne tsivilisatsiooni viimane olelusvõitlus (6) Postimees 1918. aastal: Nikolai II viimased tunnid (2) Juhtkiri: eesistumise väljakutse (2) Kultuur Trainspotting ehk suu nagu šoti s***auk (1) Sport Putini kaitse all olevale spordialale näidati rohelist tuld Kodusel korvpalliturul valitseb suvine vaikus Sõudmine – vahtida ei tohi ja korraks tuleb võtta kergemalt Tarbija Tuntud vähiarst: tipptasemel vähiravi viiks haigekassa pankrotti (1) AK Trainspotting ehk suu nagu šoti s***auk (1) Tartu Papliallee: kuivanud latvu pole, aga ladvad tuleb maha võtta? Segaverelisi kutsikaid tuleb tikutulega otsida (1) Kuremaalt hakkab taas kostma võimsat põrinat Teoloog: on mõttetu, et iidse Tartu Raekoja platsi ümbritsevad tühjad pargid (5) Uued pisiasjad rikastavad ülikooli kunstimuuseumi Tähtveres valmis neli tenniseväljakut Tähtvere tennisekeskus plaanib uut tennisekooli Lavastaja vajas ajule värskendust Segaverelisi kutsikaid tuleb tikutulega otsida Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eksperdi sõnul on teised testimismeetodid palju ebatäpsemad

2 min lugemist
Arvo Viltrop FOTO: Kristjan Teedema

Seakatku testimiseks kasutatava PCR-testi alternatiivid on Eesti Maaülikooli veterinaarepidemioloogia professori Arvo Viltropi sõnul märksa töömahukamad ja ebatäpsemad, mistõttu on Kallukse farmi kahjunõuet raske mõista.

Tellijale Tellijale

Eelmisel nädalal andis Kallukse seafarmis positiivse tulemuse PCR-test (Polymerase chain reaction, ee k polümeraasi ahelreaktsioon – toim), mis viis 4200 sea hukkamiseni. Viltropi sõnul on tegemist igati tunnustatud haiguse tuvastamise meetodiga. «Kõigist seakatku testimise viisidest on PCR kindlasti kõige kiirem ja tundlikum,» ütles ta.

Kallukse farmi esindaja välja toodud HAB-testi kohta ei osanud Viltrop midagi arvata, kuna sellist lühendit erialakirjanduses ühegi testi kirjeldamiseks ei kasutata. «Üks alternatiivne variant on viirus isoleerida ja teha siis hemaglutinatsiooni test, et vaadata, kas viirus on isoleerunud. Ehk mõeldi siin seda, kuid selline meetod on väga töömahukas ja vähetundlik ega pruugi alati õnnestuda. Selleks tuleks viirus viia rakukultuuri, aga see on juba võrdlemisi keeruline ettevõtmine. Diagnoosi täpsuse osas ei ole küll mõtet PCRi kritiseerida.»

26.07.2016 28.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto