Sisukord
Kodustiil
Postimees
30.07.2016
Eesti Mälumäng Michali arvates tuleb asenduslaevad igal juhul võtta (11) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Punaste busside pealik Veel üks Padar Ruhnust kainerisse viidud poepidaja ütleb, et saatan sai temast jagu Viljandi folk paneb linna kultuurist kihama (1) Eesti kaevudes elavad nähtamatud vaenlased (1) Majandus Majanduse lühiuudised Punaste busside pealik Kiiremini? Kõrgemale? Kaugemale? (2) Välismaa 21. sajandi märter Välismaa lühiuudised 30.07 Alkohol lammutab India ühiskonda Möödub 50 aastat USA esimesest massitulistamisest Kastid pole Indiast kadunud Arvamus Postimees 1996. aastal: Edgar Savisaar ei ole kättemaksuhimuline Veel üks Padar Punaste busside pealik Õiglane marionett 21. sajandi märter Päeva karikatuur Evelyn Kaldoja: praktiline variant (2) Juhtkiri: Eesti vaadatuna läbi statistikaprisma Sport Õiglane marionett Vehklemine - duellide keelamisest Eesti medalimasinani Igivana küsimus – kes vastutab korvpallinoorte kehvade tulemuste eest? (1) Kalju tõestas, et neil on kordusmängus võimalus Arter Ideaalmehe valem Restoranid julgetele Vene sõjalaeva saladus ehk laevahukk Kadrioru rannas (3) Klaas veini korki eemaldamata ehk Lõpeta joomine, hakka maitsma Nii me elasime. Kas mäletate? Eesti kunsti esirebel Sandra Jõgeva: keegi pole mulle maksnud selle eest, et ma käituks korralikult! (4) Aja märk: festivalilavad on vallutanud DJd Anu Saagim: tee tööd ilusalt Klassikat Postitee äärest Personaaltreener «Miss Kõhulihas» (3) Geopeitusest Pokemonideni – USA sõjavägi tõi rahva tänavatele mängima Ketsid nurka – aitab küll. Mis põhjusel? «Kui meist kuulda pole, siis on töö hästi tehtud!» Prantslane proovib Lõuna-Eestit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nii me elasime. Kas mäletate?

3 min lugemist
FOTO: Pm

26. juuli hommikul avaneb Mustamäe paneelmaja korteri ukse taga kirev pilt: kompott kitsukeses korteris sagivatest näitlejatest ja filmitegijatest. Uksepakult püüab pilku ka ehe nõukogudeaegne ajas puutumatuks jäänud  sisustus. Justkui keegi ikka veel elaks nii!

Tellijale Tellijale

Kopli Kinokompanii väntas Mustamäe esimese korruse korteris järjekordset võtet lühifilmile «August», mis räägib 11-aastasest Eesti tüdrukust Evast, kellel 1991. aasta augustisündmuste ajal tekib sümpaatia vene naabripoisi vastu. Nõukogude aja elu ja olu. Kas meenub?

Kõike oli liiga palju ja samas nii vähe. Korter on tulvil mälestusi. Esikus riidepuudel rippuvad luitunud ja lohmakad riided ja kummuti all sisse kantud jalanõud. Suure toa klaasist sektsioonkapil ridamisi reas Potsataja ja krokodill Gena pesupulbriga Sipsik. Tapeet on karjuvalt elutu ja õhumullidest konarlik. Rääkimata vitriinkappi peidetud arvukatest kristallpitsidest-pokaalidest, mida oli kombeks lauale tuua ainult pidupäeval. Nurgas aga vaikivad kineskooptelekas ja punane keeratava numbritablooga telefon. Kapil olevast kassett-kogumikust leiab vanad head Seelikukütid. Seinad on aga täis kas maale või meeneid. Vaba kohta naljalt ei leia.

29.07.2016 01.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto