Sisukord
Välismaa
Tänane leht

Hillary Clintoni konservatiivne tagalamees

4 min lugemist
Hillary Clinton kaelakuti demokraatide asepresidendikandidaadi Tim Kaine'iga möödunud nädala laupäeval Florida valijate ees. 2008. aasta eelvalimistel jäi aga Kaine Barack Obama, mitte Clintoni selja taha ning on siiani praeguse presidendiga lähedane. FOTO: Sipa USA/ScanPix

USA demokraatide presidendikandidaat Hillary Clinton nimetas möödunud reedel oma asepresidendikandidaadiks Virginia osariigi senaatori Tim Kaine’i. Clinton panustab selle käiguga võimalusele siseneda katoliiklasest Kaine’i abil vaenlase territooriumile, ent tema põhivalijaskonda see valik just rõõmust õhku hüppama ei pannud.

Tellijale Tellijale

Pealtnäha tundub demokraatide vastne asepresidendikandidaat Kaine justkui vabariiklaste parteiliinis samale ametipostile nimetatud Mike Pence’i koopia. Mõlemad mehed on 50. eluaastates, hallipäised, abielus, neil on kolm last, hariduselt juristid ja pärit katoliiklikust perest. Sellega aga sarnasused ka piirduvad. 

Endise misjonäri ja katoliiklasena on Kaine isiklikult abortide vastu, kuid pooldab siiski naiste õigust ise otsus langetada. Teine vastuolu ilmneb massitulistamiste taustal fookusesse tõusnud relvakontrolli poliitika osas. Hoolimata sellest, et ta on ka ise relvaomanik, pooldab ta rangemat relvakontrolli. 

27.07.2016 29.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto