Sisukord
Arvamus
Tänane leht
29.07.2016
Eesti Mälumäng Kaitseväelased lähevad Daeshi-vastasele missioonile (19) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne esikülg 2907 I osa Kohus ei lubanud Edgar Savisaart tagasi linnapea ametisse (1) Parvlaev Leiger tegi Marmara merel proovisõitu Muposse kandideerinud luuraja avaldas oma variidentiteedi (3) Uue Eesti brändi märksõna on «teerajaja» Peagi otsustatakse mobiilsete kiiruskaamerate kasutamine (1) Tallinna vetelpäästjad võtsid eile Pirita rannal mõõtu Kuu aja pärast üritab riigikogu presidendi ära valida Sester keeraks rahakraanid kinni (4) Majandus Eesti suhtub võlakirjade emiteerimisse leigelt Pool eurotsooni riigivõlakirjadest on negatiivse intressiga Välismaa Merkel lubas jääda truuks avatud uste poliitikale (1) Nigeeria pahalastest superkangelased Vahistamised ja vallandamised Türgis Välismaa lühiuudised 29.07 Boko Haramist on järele jäänud vaid kari bandiite Arvamus Peeter Langovitsi tagasivaade: Soome viisataotlejate järjekord (1) Mailis Repsi vastus Jaak Uibu pöördumisele: kolm sammu, mille presidendina astuksin (11) Postimees 1944. aastal: Moskva komisjon Normandias Andrus Karnau: milleks Tallinna Sadamale varulaev, kui neli uut alust on ehitamisel? (16) Juhtkiri: Clinton Trumpi vastu Neeme Korv: maailm ei lähe katki (2) Päeva karikatuur Jelena Skulskaja: mida õpetavad terroristid Kaire Uusen: kaks kavalat viisi liiklusraevu vähendada (3) Kultuur Ikka hoogsalt ja kirglikult – minu sõber Ervin Sport Spordi lühiuudised Täpsus ja maksimaalne kiirus Klavan kinnitas Kloppi tunnustavaid sõnu Vastuoluline reegel nr 40 võib olümpial suure jama kaela tuua (1) Tõstmine – pingeline heitlus lava taga ja võimsad sooritused Tartu Linnaujulas on kaks last sattunud uppumisohtu Annelinlastel tuleb Saare tiigi ääres ka edaspidi nina kirtsutada Vallandatud direktor: kooli ei võetud nägemispuudeta lapsi Viinauimas pidulised virutavad toole ja laudu. Kord viisid isegi prill-laua ära (1) Galerii: Jõgevatreff kogub hoogu Peetri turu tiigist ei tulnud lagedale midagi kriminaalset Teatri orkester teeb proove tantsulise muusikaga Muinasjutu abil matemaatika selgeks (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kaire Uusen: kaks kavalat viisi liiklusraevu vähendada

4 min lugemist
Kaire Uusen FOTO: Erakogu

Üks autojuht eksib kas kogemata või meelega ning teine maksab selle eest veel inetumalt kätte. Liiklusraevu asemel oleks vaja rohkem huumorit ja üksteisemõistmist, arutleb kolumnist Kaire Uusen.

Tellijale Tellijale

Seoses liiklusraevuga tuleb mulle alati meelde minu vanatädi, tsaariaegne naine, kes kasutas 1960–1970ndatel hobuvankrit. Sel ajal oli liiklus väike, aga vihavaenlasi jagus tallegi: esiteks väikese ümmarguse kujuga liinibussi juht, kes olevat alati bussis olijatele siunanud, et «kuradi vanamoor keerab siit maja juurest ette, ilma et bussi vaataks». Tema buss oli pikki aastaid ehk ainuke sõiduk, mis neil külavaheteedel üldse liikus.  

Mitmel korral jäi vanatädi oma hobusõidukiga ette ka miilitsale, kes üritas talle trahvi teha. Rikkumine seisnes selles, et hobusega sõitnud vanatädil polnud sõidukil pimedal ajal tulesid küljes. Vanatädi ütles miilitsale naerdes vastu, et kuidas saabki olla, kui tuledega hobust pole veel sündinud. Kui miilits ära läks, kommenteeris vanatädi: «Kas ma oleks pidanud hobusele pirni tagumikku torkama või?» Humoorikas vastus oli teinud isegi pahural miilitsal tuju rõõmsaks. Trahvi vanatädi igatahes ei saanud.

Lisaks meenub veel üks liikluslugu, kus minagi olin osaline. Praegu jõuaks selline asi kindlasti mõnda veebiportaali koos pahase lugeja tehtud videoga, aga toona jäi see asjaosaliste vahele. Kord hõikas vanatädi mind (olin sel ajal ehk seitsmeaastane) eemalt enda juurde appi – ta ise seisis käruga tee kõrval.

28.07.2016 30.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto