Sisukord
Arvamus
Postimees
30.07.2016
Eesti Mälumäng Michali arvates tuleb asenduslaevad igal juhul võtta (11) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Punaste busside pealik Veel üks Padar Ruhnust kainerisse viidud poepidaja ütleb, et saatan sai temast jagu Viljandi folk paneb linna kultuurist kihama (1) Eesti kaevudes elavad nähtamatud vaenlased (1) Majandus Majanduse lühiuudised Punaste busside pealik Kiiremini? Kõrgemale? Kaugemale? (2) Välismaa 21. sajandi märter Välismaa lühiuudised 30.07 Alkohol lammutab India ühiskonda Möödub 50 aastat USA esimesest massitulistamisest Kastid pole Indiast kadunud Arvamus Postimees 1996. aastal: Edgar Savisaar ei ole kättemaksuhimuline Veel üks Padar Punaste busside pealik Õiglane marionett 21. sajandi märter Päeva karikatuur Evelyn Kaldoja: praktiline variant (2) Juhtkiri: Eesti vaadatuna läbi statistikaprisma Sport Õiglane marionett Vehklemine - duellide keelamisest Eesti medalimasinani Igivana küsimus – kes vastutab korvpallinoorte kehvade tulemuste eest? (1) Kalju tõestas, et neil on kordusmängus võimalus Arter Ideaalmehe valem Restoranid julgetele Vene sõjalaeva saladus ehk laevahukk Kadrioru rannas (3) Klaas veini korki eemaldamata ehk Lõpeta joomine, hakka maitsma Nii me elasime. Kas mäletate? Eesti kunsti esirebel Sandra Jõgeva: keegi pole mulle maksnud selle eest, et ma käituks korralikult! (4) Aja märk: festivalilavad on vallutanud DJd Anu Saagim: tee tööd ilusalt Klassikat Postitee äärest Personaaltreener «Miss Kõhulihas» (3) Geopeitusest Pokemonideni – USA sõjavägi tõi rahva tänavatele mängima Ketsid nurka – aitab küll. Mis põhjusel? «Kui meist kuulda pole, siis on töö hästi tehtud!» Prantslane proovib Lõuna-Eestit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1996. aastal: Edgar Savisaar ei ole kättemaksuhimuline

1 min lugemist
Edgar Savisaar. FOTO: Peeter Langovits.

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar on veendunud, et lindiskandaali ülespuhumine oli poliitiline aktsioon. «Ma ei ole kättemaksuhimuline ega soovi kahjustada mõne meie poliitiku renomeed, kui hakkaksin lähemalt kirjeldama lindiskandaali tagamaid, nii palju kui nad mulle teada on,» ütles Edgar Savisaar pühapäeval ETA-le.

Savisaar väljendas heameelt, et skandaal nüüd ka õigusliku hinnangu leidis ja pealegi sedavõrd autoriteetsel tasemel, nagu on riigiprokurör. «Arvan, et ta näitas üles sõltumatust ja objektiivsust. Oli ju näha kuidas teatud jõud valmistasid avalikkust ajakirjanduse kaudu ette hoopis teistsuguseks otsuseks,» ütles Savisaar.

«Usun, et nende sihiks oli seda vähemalt kohalike valimisteni välja venitada. Novembris-detsembris oleks võinud selle asja nii mõnegi mehe jaoks rahulikult lõpetada, aga praegu on hoopis teistsugune olukord,» lisas Savisaar.

Savisaare sõnul tuleb kogu lindiskandaali kohta teha korralik poliitiline analüüs, nii põhjustest kui tegelikest tagamaadest. Savisaare hinnangul pole veel paljuski selgusele jõutud, mis nendel sügispäevadel siiski toimus.

Küsimusele kas tema teab, mis tegelikult toimus, arvas Edgar Savisaar, et teab sellest mõnevõrra rohkem kui tavakodanik.

«Aga kahtlemata ei tea minagi kõike,» lisas ta.

30.07.1996

Seotud lood
29.07.2016 01.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto