Sisukord
Arvamus
Postimees
20.02.2020
Osula tarkvarafirma vallutab Aafrika ja Ameerika (3) Eesti Noor hooldekoduelanik: meditsiin hoiab elus neid, kes kunagi elama ei hakka (3) Riigikogu uurib vesinikuenergeetikat (3) Seksuaalsuhe õpilasega viis õpetaja kohtu alla (5) Mälestades Eesti tanki nimega Külli Majandus Yandex.Taxi kavatseb jätkata tegevusloata Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (1) Välismaa Bloomberg ostis koha USA presidendivalimistel (1) Vene aktivist pani seksiskandaaliga Macroni partei kõikuma Vene humanitaarteadused on rahastamisreeglite tõttu tupikseisus Arvamus Marek Strandberg: miljonilinn Tallinn (12) Andres Herkel: aga Venemaa valmistub sõjaks (15) Vilja Kiisler: ajuvabadus ei tähenda sõnavabadust (11) Juhtkiri: elukvaliteet ja surm (2) Aivar Pau: jagamismajanduse ämber (9) Meie Eesti Kadri Tammepuu: lahendusi perearstide nappusele Asendusarstid päästavad päeva Kultuur Eesti kunst saab erakordse võimaluse Eesti kaasaegsele kunstile on omane väga tugev eksperimentaalsus Kui kirest kasvab katastroof Ühe soovi täitumine Sport Euroopa võrkpallijuhiks pürgiv Pevkur: mõnes suurriigis pole vollet sisuliselt olemas PM Skopjes ⟩ Korvpallifännid mäletavad hirmsat sauna, kuid usuvad nüüd võitu Tarbija Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (1) Reis Somaalimaa – riik, mida pole olemas Maa Elu Nädala mõte: lapsed metsa (2) Arst maainimeste tervisest: ülekoormuse hind on tervise kadu või siitilmast enneaegne lahkumine Kaitsealuste maade riigile ostmise järjekord lüheneb jõudsalt Teadlane, kes kinkis meile magusama sõstra Palgitöö käsiraamat aitab kooliraha kokku hoida Halba ventilatsiooni saab parandada Mis toimub meie ilmaga? (1) Tatrapliinid lõhetartariga kodumaa sünnipäevaks Salatikasvataja püüab öösel rohkem pilku kui päeval (1) Olukord Peipsil: kõik teevad hirmsasti tööd, aga raha ei teeni keegi Tartu Teatripublikut kimbutab parkimiskitsikus Kuldsete tammelehtedega medali pälvinud päästja riputab vooliku varna Marja tänava kõnniteedel laiutavad autod Tartu ettevõtlusosakonna juhataja läheb pensionile Keskkonna­hoidlikkust järgides võib sattuda rohepesu ohvriks Triin Lellep salvestas Eestile mõeldes loitsulise video Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1996. aastal: Edgar Savisaar ei ole kättemaksuhimuline

1 min lugemist
Edgar Savisaar. FOTO: Peeter Langovits.

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar on veendunud, et lindiskandaali ülespuhumine oli poliitiline aktsioon. «Ma ei ole kättemaksuhimuline ega soovi kahjustada mõne meie poliitiku renomeed, kui hakkaksin lähemalt kirjeldama lindiskandaali tagamaid, nii palju kui nad mulle teada on,» ütles Edgar Savisaar pühapäeval ETA-le.

Savisaar väljendas heameelt, et skandaal nüüd ka õigusliku hinnangu leidis ja pealegi sedavõrd autoriteetsel tasemel, nagu on riigiprokurör. «Arvan, et ta näitas üles sõltumatust ja objektiivsust. Oli ju näha kuidas teatud jõud valmistasid avalikkust ajakirjanduse kaudu ette hoopis teistsuguseks otsuseks,» ütles Savisaar.

«Usun, et nende sihiks oli seda vähemalt kohalike valimisteni välja venitada. Novembris-detsembris oleks võinud selle asja nii mõnegi mehe jaoks rahulikult lõpetada, aga praegu on hoopis teistsugune olukord,» lisas Savisaar.

Savisaare sõnul tuleb kogu lindiskandaali kohta teha korralik poliitiline analüüs, nii põhjustest kui tegelikest tagamaadest. Savisaare hinnangul pole veel paljuski selgusele jõutud, mis nendel sügispäevadel siiski toimus.

Küsimusele kas tema teab, mis tegelikult toimus, arvas Edgar Savisaar, et teab sellest mõnevõrra rohkem kui tavakodanik.

«Aga kahtlemata ei tea minagi kõike,» lisas ta.

30.07.1996

Seotud lood
19.02.2020 20.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto