Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimees 1944. aastal: Moskva komisjon Normandias

Normandia dessant algas 6. juuni 1944 varahommikul FOTO: SCANPIX

Bolševikud pole rahul Normandia invasiooni senise arenguga.

Stockholmist, 28.7. Nagu Londonist teatatakse on Normandia rindele saabunud nõukogude sõjaväeline komisjon. Informeeritud ringkondade arvates tähendab see, et Nõukogude Liidu esindajad püüavad isiklikult veenduda operatsioonide arengu seisukorras Normandia rindel.

Moskva ei ole, nagu avalikult mööndakse, Normandia invasiooni arenguga mingil määral rahul. Seletatakse, et liitlasvägede edusammud valmistavad pettumust. Olevat oodatud midagi hoopis muud.

Moskva ringkonnas antud sellega seoses mõista, et Suurbritannia sõjaväe juhtkond kartvat ilmselt suuri vereohvreid ja püüab saavutada «odavat võitu». See taktika, aga ei vasta mingil määral tohutuile ohvreile inimeste ja materjali näol, mida Nõukogude Liit on viimaste nädalate ja kuude jooksul kaotanud.

Moskva nõuab operatsioonide kiirustamist Normandias kõigi inglaste ja ameeriklaste käsutuses olevate vägede hoolimatu rakendamisega.

29.07.1944

28.07.2016 30.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto