Sisukord
Välismaa
Tänane leht
29.07.2016
Eesti Mälumäng Kaitseväelased lähevad Daeshi-vastasele missioonile (19) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne esikülg 2907 I osa Kohus ei lubanud Edgar Savisaart tagasi linnapea ametisse (1) Parvlaev Leiger tegi Marmara merel proovisõitu Muposse kandideerinud luuraja avaldas oma variidentiteedi (3) Uue Eesti brändi märksõna on «teerajaja» Peagi otsustatakse mobiilsete kiiruskaamerate kasutamine (1) Tallinna vetelpäästjad võtsid eile Pirita rannal mõõtu Kuu aja pärast üritab riigikogu presidendi ära valida Sester keeraks rahakraanid kinni (4) Majandus Eesti suhtub võlakirjade emiteerimisse leigelt Pool eurotsooni riigivõlakirjadest on negatiivse intressiga Välismaa Merkel lubas jääda truuks avatud uste poliitikale (1) Nigeeria pahalastest superkangelased Vahistamised ja vallandamised Türgis Välismaa lühiuudised 29.07 Boko Haramist on järele jäänud vaid kari bandiite Arvamus Peeter Langovitsi tagasivaade: Soome viisataotlejate järjekord (1) Mailis Repsi vastus Jaak Uibu pöördumisele: kolm sammu, mille presidendina astuksin (11) Postimees 1944. aastal: Moskva komisjon Normandias Andrus Karnau: milleks Tallinna Sadamale varulaev, kui neli uut alust on ehitamisel? (16) Juhtkiri: Clinton Trumpi vastu Neeme Korv: maailm ei lähe katki (2) Päeva karikatuur Jelena Skulskaja: mida õpetavad terroristid Kaire Uusen: kaks kavalat viisi liiklusraevu vähendada (3) Kultuur Ikka hoogsalt ja kirglikult – minu sõber Ervin Sport Spordi lühiuudised Täpsus ja maksimaalne kiirus Klavan kinnitas Kloppi tunnustavaid sõnu Vastuoluline reegel nr 40 võib olümpial suure jama kaela tuua (1) Tõstmine – pingeline heitlus lava taga ja võimsad sooritused Tartu Linnaujulas on kaks last sattunud uppumisohtu Annelinlastel tuleb Saare tiigi ääres ka edaspidi nina kirtsutada Vallandatud direktor: kooli ei võetud nägemispuudeta lapsi Viinauimas pidulised virutavad toole ja laudu. Kord viisid isegi prill-laua ära (1) Galerii: Jõgevatreff kogub hoogu Peetri turu tiigist ei tulnud lagedale midagi kriminaalset Teatri orkester teeb proove tantsulise muusikaga Muinasjutu abil matemaatika selgeks (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Boko Haramist on järele jäänud vaid kari bandiite

3 min lugemist
Boko Harami terrorirühmituse liikmed FOTO: AFP/SCANPIX

Kui Nigeeria president Muhammadu Buhari teatas detsembris, et põhimõtteliselt on sõda Boko Harami vastu võidetud, siis tegelikult see nii ei ole. Buhari avaldus tuli pärast Nigeeria vägede poolset edukat tööd vallutada tagasi Boko Harami 2014.2015. aastatel okupeeritud alasid. Terrorirühmitusel ei ole enam küll kontrolli suurte Nigeeria alade üle, kuid sõjaväe edu ei ole neid elimineerinud. 

Tellijale Tellijale

Boko Harami eesmärk on kehtestada Nigeerias šariaat ehk islamiseadused, mis tähendab muu hulgas lääneliku hariduse ja valimiste kaotamist. Mullu märtsi alguses vandus Boko Harami esindaja truudust sunniitliku äärmusrühmituse ISIS juhile Abu Bakr al-Baghdadile.

Kuid ideoloogiline kuuluvus on pigem minevik. Praeguste ja potentsiaalsete äärmuslaste stiimuliks on töö, raha, naised ja muu röövsaak. Bandiitlusega tegeldakse rohkem kui lääne mõjutuste vastu võitlemisega.

Näiteks kirjutas Al Jazeeras, et kui Nigeeria ametnikud kuulasid üle üht vangistatud Boko Harami liiget, ütles too, et enamik rühmituse võitlejatest pole kunagi koraani lugenudki. New York Times nimetas neid bandiitide rühmituseks, kellel puudub religioosne eesmärk.

28.07.2016 30.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto