R, 9.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Sester keeraks rahakraanid kinni

Anneli Ammas
, reporter
Facebook Twitter
Comments 3
Foto: SCANPIX

Kas riigiettevõtted võiksid edaspidi jagada sponsorraha nagu seni, kas peaks selle praktika üldse lõpetama või võiks hoopis piiritleda, keda võib toetada – neis küsimustes ootavad valitsust sügisel ees põhimõttelised vaidlused.

Riigiettevõtete sponsorlus tõusis kriitika alla siis, kui Neinar Seli juhtis korraga nii Tallinna Sadamat kui ka olümpiakomiteed ning osales sadamast olümpiakomiteele eraldatava sponsorraha otsustamise juures. Riigi äriühingute sponsorraha on äriühingute juhid ja nõukogud kippunud kasutama justkui isiklikku nn katuseraha.

Rahandusministeerium on ette valmistanud kava, kuidas riigi osalusega äriühinguid ja sihtasutusi edaspidi tulemuslikumalt ja läbipaistvamalt juhtida. Muuhulgas plaanitakse kehtestada selgemad üldised reeglid, kas ja millistel juhtudel võivad riigiettevõtted sponsorraha jagada. Valitsuskoalitsiooni liikmed Reformierakond, Isamaa ja Res Publica Liit ning sotsiaaldemokraadid ei jõudnud enne suvepuhkust muudatustes kokkuleppele.

Facebook Twitter
Comments 3

Märksõnad

Tagasi üles