Sisukord
Arvamus
Postimees
30.07.2016
Eesti Mälumäng Michali arvates tuleb asenduslaevad igal juhul võtta (11) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Punaste busside pealik Veel üks Padar Ruhnust kainerisse viidud poepidaja ütleb, et saatan sai temast jagu Viljandi folk paneb linna kultuurist kihama (1) Eesti kaevudes elavad nähtamatud vaenlased (1) Majandus Majanduse lühiuudised Punaste busside pealik Kiiremini? Kõrgemale? Kaugemale? (2) Välismaa 21. sajandi märter Välismaa lühiuudised 30.07 Alkohol lammutab India ühiskonda Möödub 50 aastat USA esimesest massitulistamisest Kastid pole Indiast kadunud Arvamus Postimees 1996. aastal: Edgar Savisaar ei ole kättemaksuhimuline Veel üks Padar Punaste busside pealik Õiglane marionett 21. sajandi märter Päeva karikatuur Evelyn Kaldoja: praktiline variant (2) Juhtkiri: Eesti vaadatuna läbi statistikaprisma Sport Õiglane marionett Vehklemine - duellide keelamisest Eesti medalimasinani Igivana küsimus – kes vastutab korvpallinoorte kehvade tulemuste eest? (1) Kalju tõestas, et neil on kordusmängus võimalus Arter Ideaalmehe valem Restoranid julgetele Vene sõjalaeva saladus ehk laevahukk Kadrioru rannas (3) Klaas veini korki eemaldamata ehk Lõpeta joomine, hakka maitsma Nii me elasime. Kas mäletate? Eesti kunsti esirebel Sandra Jõgeva: keegi pole mulle maksnud selle eest, et ma käituks korralikult! (4) Aja märk: festivalilavad on vallutanud DJd Anu Saagim: tee tööd ilusalt Klassikat Postitee äärest Personaaltreener «Miss Kõhulihas» (3) Geopeitusest Pokemonideni – USA sõjavägi tõi rahva tänavatele mängima Ketsid nurka – aitab küll. Mis põhjusel? «Kui meist kuulda pole, siis on töö hästi tehtud!» Prantslane proovib Lõuna-Eestit Meelelahutus Koomiks Sudoku

21. sajandi märter

1 min lugemist
Isa Jacques Hamel 11. juunil missat pidamas. FOTO: AFP/SCANPIX

Tänapäeva armastatuim prantsuse pühak – Lisieux’ Thérèse – oli 19. sajandi neiu, kes soovis välismisjonitel nunnana kirikut teenida. Nunnaks ta ka sai, kuid misjon jäi nõrga tervise tõttu unistuseks. Ta suri 24-aastaselt ja paiksena.

Saint-Étienne-du-Rouvray preestril Jacques Hamelil jagus tervist 85-aastaselt töötamiseks. Samuti armastust koguduseliikmete ja isegi kohalike moslemite seas. Paistab, et paiksuse valis ta ise: 58 aastat väldanud karjääri käigus ei liikunud ta kunagi kaugemale ega kõrgemale ühe provintsi kolkakogudustest.

Nii, nagu Püha Thérèse polnud määratud mööda ilma reisima, ei lastud ka isa Hamelil jääda elu lõpuni kolklikuks. Teisipäeval kirikusse tunginud ja preestri kõri läbi lõiganud islamistid andsid endast kõik, et ka tema saaks maailmas tuntuks, ja tõenäoliselt võetakse ta kaalumisele kui märter ja pühak.

Seotud lood
29.07.2016 01.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto