Sisukord
Arvamus
Postimees
25.02.2020
Siim Kallas näeb üha enam vajadust Eesti lobiregistri järele (6) Eesti Tallinn taastab Loodearmee kalmistu kabeli (1) Pärnus ja Haapsalus jäi kriisist meeter puudu Pidupäev koidust ehani Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind Majandus Sajandi suurkuju võimas jalajälg Kinnisvaraäris läks «vanade sõprade» vahel jälle naginaks Läti viinaralli elab, kuid «pidu» on kõvasti lahjem Välismaa Itaalia viirusekolle teeb ülejäänud Euroopa murelikuks KOHALIK VAADE ⟩ Transnistria armee kohtleb nekruteid jõhkralt FOTOD ⟩ Trumpi tervitati Indias palvete ja raevuga Arvamus Juhtkiri: poliitiline riiginaine (13) Toomas Toomsalu: isevoolav särtsusõit (1) Kersti Kaljulaid: millega sa tegeled, armas riigikogu? (4) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Annika Laats: Vargamäe Andrest töö õnnelikuks ei teinud (2) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Vahur Kersna: president kui vanem õde (6) Meie Eesti Erkki Koort: kas majandus vs julgeolek? Erkki Koort: Eesti ambitsioonid ÜRO Julgeolekunõukogus Hiina draakon ja 5G-võrk (1) Erkki Koort: tellimus majandusluureks Kultuur Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind «Kui pole kujutlusvõimet, siis ei sünni midagi uut» Sport Kriisa debüüt kinnistas uue põlvkonna tulekut Baltalt hooaja avastart, tõkkesprinterid jõudsid rekorditele lähedale Tervis Viljatus puudutab iga viiendat Eesti peret Tartu Kuus silmapaistvat tartlast pälvisid tunnustuse Käsmu kriidist lühtri turgutavad üles Tartu restauraatorid Remondi tõttu muutuvad rongide sõiduplaanid Taskusse tuleb veel üks sissepääs Meelelahutus Koomiks Sudoku

21. sajandi märter

1 min lugemist
Isa Jacques Hamel 11. juunil missat pidamas. FOTO: AFP/SCANPIX

Tänapäeva armastatuim prantsuse pühak – Lisieux’ Thérèse – oli 19. sajandi neiu, kes soovis välismisjonitel nunnana kirikut teenida. Nunnaks ta ka sai, kuid misjon jäi nõrga tervise tõttu unistuseks. Ta suri 24-aastaselt ja paiksena.

Saint-Étienne-du-Rouvray preestril Jacques Hamelil jagus tervist 85-aastaselt töötamiseks. Samuti armastust koguduseliikmete ja isegi kohalike moslemite seas. Paistab, et paiksuse valis ta ise: 58 aastat väldanud karjääri käigus ei liikunud ta kunagi kaugemale ega kõrgemale ühe provintsi kolkakogudustest.

Nii, nagu Püha Thérèse polnud määratud mööda ilma reisima, ei lastud ka isa Hamelil jääda elu lõpuni kolklikuks. Teisipäeval kirikusse tunginud ja preestri kõri läbi lõiganud islamistid andsid endast kõik, et ka tema saaks maailmas tuntuks, ja tõenäoliselt võetakse ta kaalumisele kui märter ja pühak.

Seotud lood
22.02.2020 25.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto