Sisukord
Välismaa
Tänane leht
29.07.2016
Eesti Mälumäng Kaitseväelased lähevad Daeshi-vastasele missioonile (19) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne esikülg 2907 I osa Kohus ei lubanud Edgar Savisaart tagasi linnapea ametisse (1) Parvlaev Leiger tegi Marmara merel proovisõitu Muposse kandideerinud luuraja avaldas oma variidentiteedi (3) Uue Eesti brändi märksõna on «teerajaja» Peagi otsustatakse mobiilsete kiiruskaamerate kasutamine (1) Tallinna vetelpäästjad võtsid eile Pirita rannal mõõtu Kuu aja pärast üritab riigikogu presidendi ära valida Sester keeraks rahakraanid kinni (4) Majandus Eesti suhtub võlakirjade emiteerimisse leigelt Pool eurotsooni riigivõlakirjadest on negatiivse intressiga Välismaa Merkel lubas jääda truuks avatud uste poliitikale (1) Nigeeria pahalastest superkangelased Vahistamised ja vallandamised Türgis Välismaa lühiuudised 29.07 Boko Haramist on järele jäänud vaid kari bandiite Arvamus Peeter Langovitsi tagasivaade: Soome viisataotlejate järjekord (1) Mailis Repsi vastus Jaak Uibu pöördumisele: kolm sammu, mille presidendina astuksin (11) Postimees 1944. aastal: Moskva komisjon Normandias Andrus Karnau: milleks Tallinna Sadamale varulaev, kui neli uut alust on ehitamisel? (16) Juhtkiri: Clinton Trumpi vastu Neeme Korv: maailm ei lähe katki (2) Päeva karikatuur Jelena Skulskaja: mida õpetavad terroristid Kaire Uusen: kaks kavalat viisi liiklusraevu vähendada (3) Kultuur Ikka hoogsalt ja kirglikult – minu sõber Ervin Sport Spordi lühiuudised Täpsus ja maksimaalne kiirus Klavan kinnitas Kloppi tunnustavaid sõnu Vastuoluline reegel nr 40 võib olümpial suure jama kaela tuua (1) Tõstmine – pingeline heitlus lava taga ja võimsad sooritused Tartu Linnaujulas on kaks last sattunud uppumisohtu Annelinlastel tuleb Saare tiigi ääres ka edaspidi nina kirtsutada Vallandatud direktor: kooli ei võetud nägemispuudeta lapsi Viinauimas pidulised virutavad toole ja laudu. Kord viisid isegi prill-laua ära (1) Galerii: Jõgevatreff kogub hoogu Peetri turu tiigist ei tulnud lagedale midagi kriminaalset Teatri orkester teeb proove tantsulise muusikaga Muinasjutu abil matemaatika selgeks (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Merkel lubas jääda truuks avatud uste poliitikale

3 min lugemist
Angela Merkel eile pressikonverentsil. FOTO: SCANPIX

Aasta tagasi, kui Euroopasse oli saabunud rekordiline põgenikelaine, otsustas liidukantsler Angela Merkel, et Saksamaa avab täielikult oma piirid. Merkeli avaldus, et põgenike massid on tema kodumaale teretulnud, lõid migrantidele pildi Saksamaast kui tõotatud maast. Kokku registreeriti riigis mullu 1,1 miljonit uut asüülitaotlejat, rohkem kui kunagi varem.

Tellijale Tellijale

Kriitikud on nimetanud Merkeli otsust ajalooliseks veaks, mis muutis Euroopat tabanud rändekriisi veelgi hullemaks. Pärast sakslasi vapustanud skandaalseid uusaastasündmusi Kölnis, kus enamjaolt Põhja-Aafrika riikidest pärit meestest moodustunud rühmad ründasid seksuaalselt naisi ja röövisid neilt asju, muutus Merkeli pöördumine «Me tuleme toime!» (saksa keeles «Wir schaffen das!») kriitikute sõnul lihtsalt tühjaks fraasiks.  

Liidukantsler on aga tõrjunud etteheiteid, mis ei lähtu üksnes põgenike vastu häälestatud paremäärmuslastest, vaid ka migratsiooni üha drastilisemate meetoditega peatada soovivate peavoolupoliitika konservatiivsemast tiivast.

28.07.2016 30.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto