Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimees 1936. aastal: olümpia jaapanlastele

Rahvusvahelise Olümpiakomitee koosolekul täna otsustati anda 12-ndate olümpiamängude korraldamine 1949. aastal Jaapanile Tokio linnas. Varemalt arvati, et see otsus langeb alles laupäeval. Kuid vaidlustega jõuti lõpule juba reedel ja selle järele asuti kohe hääletamisele. Olümpiamängude Tokios korraldamise poolt anti 36 häält, kuna vastu oli 2. Viimased pooldasid 1940. aasta mängude andmist Soomele.

Käesolev otsus eestlasi eriti just ei rõõmusta, sest seega on viidud järgmised olümpiamängud meist jälle kümnetuhandete kilomeetrite kaugusele, kuhu meie võistlejate saatmine väga raske isegi siis, kui jaapanlased teostavad oma esialgse lubaduse ja viivad Euroopa sportlased oma laevadel tasuta Tokiosse. Sellele vaatamata osutub osavõtt küllaltki raskeks, sest Tokio olümpiaekspeditsiooni reis kestab kuid ja küsitav on, kas kõik meie võistlejad saavad nii pikaks ajaks end vabastada oma igapäevaste ametikohustuste täitmisest. Olümpiamängude korraldamisel Helsingis aga oleks võinud Eesti meeskond tõusta kord ometigi ka sajaliikmeliseks. Vähemalt majanduslik külg ei oleks võinud selleks raskusi teha. 1.08.1936

30.07.2016 02.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto