Sisukord
Arvamus
Postimees
30.07.2016
Eesti Mälumäng Michali arvates tuleb asenduslaevad igal juhul võtta (11) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Punaste busside pealik Veel üks Padar Ruhnust kainerisse viidud poepidaja ütleb, et saatan sai temast jagu Viljandi folk paneb linna kultuurist kihama (1) Eesti kaevudes elavad nähtamatud vaenlased (1) Majandus Majanduse lühiuudised Punaste busside pealik Kiiremini? Kõrgemale? Kaugemale? (2) Välismaa 21. sajandi märter Välismaa lühiuudised 30.07 Alkohol lammutab India ühiskonda Möödub 50 aastat USA esimesest massitulistamisest Kastid pole Indiast kadunud Arvamus Postimees 1996. aastal: Edgar Savisaar ei ole kättemaksuhimuline Veel üks Padar Punaste busside pealik Õiglane marionett 21. sajandi märter Päeva karikatuur Evelyn Kaldoja: praktiline variant (2) Juhtkiri: Eesti vaadatuna läbi statistikaprisma Sport Õiglane marionett Vehklemine - duellide keelamisest Eesti medalimasinani Igivana küsimus – kes vastutab korvpallinoorte kehvade tulemuste eest? (1) Kalju tõestas, et neil on kordusmängus võimalus Arter Ideaalmehe valem Restoranid julgetele Vene sõjalaeva saladus ehk laevahukk Kadrioru rannas (3) Klaas veini korki eemaldamata ehk Lõpeta joomine, hakka maitsma Nii me elasime. Kas mäletate? Eesti kunsti esirebel Sandra Jõgeva: keegi pole mulle maksnud selle eest, et ma käituks korralikult! (4) Aja märk: festivalilavad on vallutanud DJd Anu Saagim: tee tööd ilusalt Klassikat Postitee äärest Personaaltreener «Miss Kõhulihas» (3) Geopeitusest Pokemonideni – USA sõjavägi tõi rahva tänavatele mängima Ketsid nurka – aitab küll. Mis põhjusel? «Kui meist kuulda pole, siis on töö hästi tehtud!» Prantslane proovib Lõuna-Eestit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Punaste busside pealik

1 min lugemist
Lauri Helke FOTO: Sander Ilvest

Soomlane Lauri Helke vastutab Šoti miljardäri punaste busside edu eest nii Eestis kui ka Soomes. Kui Onnibusist on Soomes saanud ühisveoteenuse teerajaja, siis Superbusi kahekordsed bussid peaksid Eestis neil päevil viimaseid ringe tegema.

Konkurentide hinnangul ei õnnestunud Superbusil piisavalt kiiresti piisavat hulka siinseid reisijaid võita, mistõttu loobuti. Eestis tühjalt sõitvaid busse oli vaja Soome. Nüüd otsivat firma lahkumiseks ettekäänet. Helke süüdistab ebaedus aga Eesti bürokraatiat ja piiranguid – siin ei saavatki edukat äri ajada. Natuke õigust on ilmselt mõlemal.

Ent Superbus ust pauguga kinni ei tõmba. Kui Soome turg vallutatud, siis on šotlase bussid tõenäoliselt Eestis tagasi. Küllap tuleb ülekohtu all kannataja kuvand firmale siis kasuks, nii et nad saavad naastes endale esialgu ka tühjalt sõitmist lubada. Eesti bussifirmadel pole seega põhjust lipsu lõdvaks lasta.

Seotud lood
29.07.2016 01.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto