Sisukord
Välismaa
Postimees
30.07.2016
Eesti Mälumäng Michali arvates tuleb asenduslaevad igal juhul võtta (11) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Punaste busside pealik Veel üks Padar Ruhnust kainerisse viidud poepidaja ütleb, et saatan sai temast jagu Viljandi folk paneb linna kultuurist kihama (1) Eesti kaevudes elavad nähtamatud vaenlased (1) Majandus Majanduse lühiuudised Punaste busside pealik Kiiremini? Kõrgemale? Kaugemale? (2) Välismaa 21. sajandi märter Välismaa lühiuudised 30.07 Alkohol lammutab India ühiskonda Möödub 50 aastat USA esimesest massitulistamisest Kastid pole Indiast kadunud Arvamus Postimees 1996. aastal: Edgar Savisaar ei ole kättemaksuhimuline Veel üks Padar Punaste busside pealik Õiglane marionett 21. sajandi märter Päeva karikatuur Evelyn Kaldoja: praktiline variant (2) Juhtkiri: Eesti vaadatuna läbi statistikaprisma Sport Õiglane marionett Vehklemine - duellide keelamisest Eesti medalimasinani Igivana küsimus – kes vastutab korvpallinoorte kehvade tulemuste eest? (1) Kalju tõestas, et neil on kordusmängus võimalus Arter Ideaalmehe valem Restoranid julgetele Vene sõjalaeva saladus ehk laevahukk Kadrioru rannas (3) Klaas veini korki eemaldamata ehk Lõpeta joomine, hakka maitsma Nii me elasime. Kas mäletate? Eesti kunsti esirebel Sandra Jõgeva: keegi pole mulle maksnud selle eest, et ma käituks korralikult! (4) Aja märk: festivalilavad on vallutanud DJd Anu Saagim: tee tööd ilusalt Klassikat Postitee äärest Personaaltreener «Miss Kõhulihas» (3) Geopeitusest Pokemonideni – USA sõjavägi tõi rahva tänavatele mängima Ketsid nurka – aitab küll. Mis põhjusel? «Kui meist kuulda pole, siis on töö hästi tehtud!» Prantslane proovib Lõuna-Eestit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Möödub 50 aastat USA esimesest massitulistamisest

3 min lugemist
Politseiauto Pulse'i ööklubi juures, kus toimus juunis USA ohvriterohkeim massitulistamine. FOTO: PA/Scanpix

Massitapmisi toimus juba möödunud sajandi alguses, kui majanduskitsikuses vaevlevad pereisad võtsid elu oma perelt ja seejärel endalt. Tänapäeval on tulistajate motiiv ühiskonnale oma probleemide eest kätte maksta.

Tellijale Tellijale

1966. aasta augusti esimese päeva esimestel tundidel tappis endine USA merejalaväe täpsuslaskur Charles Whitman noahoopidega oma ema ja abikaasa. Ligikaudu 12 tundi hiljem alustas Whitman Texase ülikooli kellatornist tulistades tapatööd, mille tagajärjel hukkus veel 16 inimest. See traagiline intsident on läinud ajalukku USA esimese massitulistamisena. 

Floridas sündinud ja kasvanud Whitman olevat lapsena olnud viisakas ja intelligentne noormees, kes ärritus väga harva. Samas on teada, et Whitman kannatas lapsepõlves füüsilise ja vaimse vägivalla all, mille põhjustaja oli tema isa. Just noormehe isa oli see, kellelt poiss päris juba noores eas huvi relvade vastu.

29.07.2016 01.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto