Sisukord
Eesti
Postimees
25.02.2020
Siim Kallas näeb üha enam vajadust Eesti lobiregistri järele (6) Eesti Tallinn taastab Loodearmee kalmistu kabeli Pärnus ja Haapsalus jäi kriisist meeter puudu Pidupäev koidust ehani Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind Majandus Sajandi suurkuju võimas jalajälg Kinnisvaraäris läks «vanade sõprade» vahel jälle naginaks Läti viinaralli elab, kuid «pidu» on kõvasti lahjem Välismaa Itaalia viirusekolle teeb ülejäänud Euroopa murelikuks KOHALIK VAADE ⟩ Transnistria armee kohtleb nekruteid jõhkralt FOTOD ⟩ Trumpi tervitati Indias palvete ja raevuga Arvamus Juhtkiri: poliitiline riiginaine (12) Toomas Toomsalu: isevoolav särtsusõit (1) Kersti Kaljulaid: millega sa tegeled, armas riigikogu? (4) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Annika Laats: Vargamäe Andrest töö õnnelikuks ei teinud (2) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Vahur Kersna: president kui vanem õde (6) Meie Eesti Erkki Koort: kas majandus vs julgeolek? Erkki Koort: Eesti ambitsioonid ÜRO Julgeolekunõukogus Hiina draakon ja 5G-võrk Erkki Koort: tellimus majandusluureks Kultuur Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind «Kui pole kujutlusvõimet, siis ei sünni midagi uut» Sport Kriisa debüüt kinnistas uue põlvkonna tulekut Baltalt hooaja avastart, tõkkesprinterid jõudsid rekorditele lähedale Tervis Viljatus puudutab iga viiendat Eesti peret Tartu Kuus silmapaistvat tartlast pälvisid tunnustuse Käsmu kriidist lühtri turgutavad üles Tartu restauraatorid Remondi tõttu muutuvad rongide sõiduplaanid Taskusse tuleb veel üks sissepääs Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Michali arvates tuleb asenduslaevad igal juhul võtta

8 min lugemist
Majandusminister Kristen Michal eile Kureessaares riigiettevõtte Saarte Liinid kontoris, kus arutati ka uute parvlaevadega seonduvat. FOTO: Irina Mägi

Vestlesin majandusminister Kristen Michaliga eile Kuressaares väikesadamaid haldava riigiettevõtte Saarte Liinid kontoris pärast tema mitu tundi väldanud töökohtumist.

Tellijale

Kuivõrd rääkisite seal parvlaevaoperaatoriga vahetusega seotud muutustest?

Rääkisime muu hulgas ka sellest, kas neil on vedaja muutumise tõttu sadamates mingeid muresid.

Ja?

Sadamates on valmisolek juba olemas. Nende poolt peab nii või teisiti olema teatud arendus oma sadamates, aga see on pidev protsess hoolimata sellest, kes on operaator. Nii et sadamad saavad hakkama.

Parlamendi uurimiskomisjonis kõlas kevadel jutt, et uute ja pikemate laevade tõttu peab hakkama ka kaisid pikemaks ehitama.

Vahepeal levis siin jutt, kus ilmselt oli hinda mõeldud kroonides ja räägiti ka liinimeetri hinnast miljon eurot. Tegelikult, kui isegi on vaja kaimeetreid juurde ehitada, on see hind Saarte Liinide hinnangul maksimaalselt 30 000 – 40 000 eurot meetrilt. Kindlasti on vaja teha sadama põhjaplaatide ülevaatus, sest need on natukene kõikunud. Aga seda tuleks teha nii või teisiti, olenemata, kes on operaator. Ja tulevikus on neil vaja üle vaadata varu kaikohad jms. Aga see on nende pidev töö.

Nii et maksumaksja rahakott sealt uut hoopi kartma ei pea?

Sadamatesse investeeritakse pidevalt. Seda nii maksumaksjate kui ka euroraha eest. Ning kui Saarte Liinid midagi ka oma raha eest teeb, siis küsib ta selle raha vedaja käest hiljem sadamatasudena tagasi. Aga tulles tagasi küsimuse juurde, siis midagi erakorralist sealt tulemas ei ole.

Parvlaevaliinide uue operaatori tõttu kiskus sel nädalal ootamatult tuliseks. Poliitikud võtavad sõna, üks ütleb, et riik ostab kallilt vanarauda, teie erakonnakaaslane, rahanduskomisjoni esimees Remo Holsmer heidab eksminister Urve Palole ette kiirustamist. Olukorras, kus käib hirmus üksteise süüdistamine, tuleb küsida, kes siis süüdi on?

22.02.2020 25.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto