Sisukord
Eesti
Postimees
30.07.2016
Eesti Mälumäng Michali arvates tuleb asenduslaevad igal juhul võtta (11) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Punaste busside pealik Veel üks Padar Ruhnust kainerisse viidud poepidaja ütleb, et saatan sai temast jagu Viljandi folk paneb linna kultuurist kihama (1) Eesti kaevudes elavad nähtamatud vaenlased (1) Majandus Majanduse lühiuudised Punaste busside pealik Kiiremini? Kõrgemale? Kaugemale? (2) Välismaa 21. sajandi märter Välismaa lühiuudised 30.07 Alkohol lammutab India ühiskonda Möödub 50 aastat USA esimesest massitulistamisest Kastid pole Indiast kadunud Arvamus Postimees 1996. aastal: Edgar Savisaar ei ole kättemaksuhimuline Veel üks Padar Punaste busside pealik Õiglane marionett 21. sajandi märter Päeva karikatuur Evelyn Kaldoja: praktiline variant (2) Juhtkiri: Eesti vaadatuna läbi statistikaprisma Sport Õiglane marionett Vehklemine - duellide keelamisest Eesti medalimasinani Igivana küsimus – kes vastutab korvpallinoorte kehvade tulemuste eest? (1) Kalju tõestas, et neil on kordusmängus võimalus Arter Ideaalmehe valem Restoranid julgetele Vene sõjalaeva saladus ehk laevahukk Kadrioru rannas (3) Klaas veini korki eemaldamata ehk Lõpeta joomine, hakka maitsma Nii me elasime. Kas mäletate? Eesti kunsti esirebel Sandra Jõgeva: keegi pole mulle maksnud selle eest, et ma käituks korralikult! (4) Aja märk: festivalilavad on vallutanud DJd Anu Saagim: tee tööd ilusalt Klassikat Postitee äärest Personaaltreener «Miss Kõhulihas» (3) Geopeitusest Pokemonideni – USA sõjavägi tõi rahva tänavatele mängima Ketsid nurka – aitab küll. Mis põhjusel? «Kui meist kuulda pole, siis on töö hästi tehtud!» Prantslane proovib Lõuna-Eestit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Michali arvates tuleb asenduslaevad igal juhul võtta

8 min lugemist
Majandusminister Kristen Michal eile Kureessaares riigiettevõtte Saarte Liinid kontoris, kus arutati ka uute parvlaevadega seonduvat. FOTO: Irina Mägi

Vestlesin majandusminister Kristen Michaliga eile Kuressaares väikesadamaid haldava riigiettevõtte Saarte Liinid kontoris pärast tema mitu tundi väldanud töökohtumist.

Tellijale Tellijale

Kuivõrd rääkisite seal parvlaevaoperaatoriga vahetusega seotud muutustest?

Rääkisime muu hulgas ka sellest, kas neil on vedaja muutumise tõttu sadamates mingeid muresid.

Ja?

Sadamates on valmisolek juba olemas. Nende poolt peab nii või teisiti olema teatud arendus oma sadamates, aga see on pidev protsess hoolimata sellest, kes on operaator. Nii et sadamad saavad hakkama.

Parlamendi uurimiskomisjonis kõlas kevadel jutt, et uute ja pikemate laevade tõttu peab hakkama ka kaisid pikemaks ehitama.

Vahepeal levis siin jutt, kus ilmselt oli hinda mõeldud kroonides ja räägiti ka liinimeetri hinnast miljon eurot. Tegelikult, kui isegi on vaja kaimeetreid juurde ehitada, on see hind Saarte Liinide hinnangul maksimaalselt 30 000 – 40 000 eurot meetrilt. Kindlasti on vaja teha sadama põhjaplaatide ülevaatus, sest need on natukene kõikunud. Aga seda tuleks teha nii või teisiti, olenemata, kes on operaator. Ja tulevikus on neil vaja üle vaadata varu kaikohad jms. Aga see on nende pidev töö.

Nii et maksumaksja rahakott sealt uut hoopi kartma ei pea?

Sadamatesse investeeritakse pidevalt. Seda nii maksumaksjate kui ka euroraha eest. Ning kui Saarte Liinid midagi ka oma raha eest teeb, siis küsib ta selle raha vedaja käest hiljem sadamatasudena tagasi. Aga tulles tagasi küsimuse juurde, siis midagi erakorralist sealt tulemas ei ole.

Parvlaevaliinide uue operaatori tõttu kiskus sel nädalal ootamatult tuliseks. Poliitikud võtavad sõna, üks ütleb, et riik ostab kallilt vanarauda, teie erakonnakaaslane, rahanduskomisjoni esimees Remo Holsmer heidab eksminister Urve Palole ette kiirustamist. Olukorras, kus käib hirmus üksteise süüdistamine, tuleb küsida, kes siis süüdi on?

29.07.2016 01.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto