Sisukord
Eesti
Tänane leht
30.07.2016
Eesti Mälumäng Michali arvates tuleb asenduslaevad igal juhul võtta (11) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Punaste busside pealik Veel üks Padar Ruhnust kainerisse viidud poepidaja ütleb, et saatan sai temast jagu Viljandi folk paneb linna kultuurist kihama (1) Eesti kaevudes elavad nähtamatud vaenlased (1) Majandus Majanduse lühiuudised Punaste busside pealik Kiiremini? Kõrgemale? Kaugemale? (2) Välismaa 21. sajandi märter Välismaa lühiuudised 30.07 Alkohol lammutab India ühiskonda Möödub 50 aastat USA esimesest massitulistamisest Kastid pole Indiast kadunud Arvamus Postimees 1996. aastal: Edgar Savisaar ei ole kättemaksuhimuline Veel üks Padar Punaste busside pealik Õiglane marionett 21. sajandi märter Päeva karikatuur Evelyn Kaldoja: praktiline variant (2) Juhtkiri: Eesti vaadatuna läbi statistikaprisma Sport Õiglane marionett Vehklemine - duellide keelamisest Eesti medalimasinani Igivana küsimus – kes vastutab korvpallinoorte kehvade tulemuste eest? (1) Kalju tõestas, et neil on kordusmängus võimalus Arter Ideaalmehe valem Restoranid julgetele Vene sõjalaeva saladus ehk laevahukk Kadrioru rannas (3) Klaas veini korki eemaldamata ehk Lõpeta joomine, hakka maitsma Nii me elasime. Kas mäletate? Eesti kunsti esirebel Sandra Jõgeva: keegi pole mulle maksnud selle eest, et ma käituks korralikult! (4) Aja märk: festivalilavad on vallutanud DJd Anu Saagim: tee tööd ilusalt Klassikat Postitee äärest Personaaltreener «Miss Kõhulihas» (3) Geopeitusest Pokemonideni – USA sõjavägi tõi rahva tänavatele mängima Ketsid nurka – aitab küll. Mis põhjusel? «Kui meist kuulda pole, siis on töö hästi tehtud!» Prantslane proovib Lõuna-Eestit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti kaevudes elavad nähtamatud vaenlased

3 min lugemist
Tipppõllumees Jaak Läänemets kodukaevu ees, mille vees on nitraadisisaldus piiripealne. FOTO: Sander Ilvest

Ligi veerand Eesti maapiirkondade elanikest joob iga päev kaevuvett, mille kvaliteedi kohta pole tegelikult midagi teada, sest ilma laboratoorsete uuringuteta pole võimalik vee ohutust inimese tervisele hinnata.

Tellijale Tellijale

Kuigi joogivees ei tohiks olla ühtegi mikroorganismi, parasiiti või keemilist ühendit, mis tervisele ohtu kujutab, on olukord tegelikkuses nukker. Keskkonnatervise Uuringute Keskuses 2014. aastal läbi viidud Virumaa joogivee kvaliteedi uuringust selgus, et ligi kolmveerandi uuringus osalenud Ida- ja Lääne-Virumaa kaevude vesi ei kõlba töötlemata kujul juua.

Sealne ala on nitraaditundlik ja õhukese pinnakattega, mistõttu on põhjavesi vähe kaitstud. Tegemist on karstipiirkonnaga, kus maapinnale sattunud vesi ja ka reoained jõuavad lubjakivi lõhede kaudu juba paari päevaga põhjavette. Selliseid alasid on Eestis kaks – Pandivere ja Adavere-Põltsamaa piirkond.

29.07.2016 01.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto