Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pealinna söögikohad laienevad Tartusse

Reval Café kohvikuketi omanike hulka kuuluv Rene Treifeldt (pildil) on koos oma venna Anri Treifeldtiga tegutsenud Tallinnas juba üle kümne aasta. Sellel sügisel alustatakse tegevust ka Tartus. FOTO: Andres Haabu

Suure tõenäosusega avab juba oktoobris Tartus uksed Reval Café. Pealinnas on samanimeline kohvikukett tegutsenud juba üle kümne aasta ning kasvatanud selle ajaga oma kohvikute arvu kaheteistkümneni.

Reval Café omanike hulka kuuluv Anri Treifeldt ütles, et läbirääkimised sobiliku rendipinna üle pole veel lõppenud, kuid tõenäoliselt avab kohvik uksed Hansakeskuse all ehk kohas, kus enne Kvartali valmimist tegutses Eesti Posti kesklinna kontor.

«Kogu kaubamaja ja Tasku keskuse ümbrus on väga atraktiivne. Sinna on tekkinud uusi linnaväljakuid ning samas on see vanalinna algus. Me peame kindlasti olema esimesel korrusel ning sinna peaks autoga kergesti juurde pääsema,» selgitas Treifeldt.

Ta avaldas lootust, et hiljemalt suve lõpuks on juba jõutud konkreetsete kokkulepeteni.

Ammune plaan

Tartusse tuleku mõtet on Reval Café mõlgutanud juba mitu aastat. «See plaan on meil peas olnud juba kaua,» tunnistas Treifeldt. «Tartu on ju Tallinna järel Eesti suurim linn ja ma loodan, et meie kontseptsioon sobib nii tartlastele kui Tartu üliõpilastele. Meie kaubamärk on nii palju tuntust kogunud, et ainult Tallinnasse  pole mõtet jääda.»

Reval Café kohvikud on Treifeldti sõnul enamasti 150–250 ruutmeetrit suured ning mahutavad sadakond istekohta. «Avame hommikul pool kaheksa. Meil on hästi korralik hommiku- ja lõunasöök. Ka õhtul hubane istumine. Ehk püüame kogu päeva ära katta,» lausus ta.

«Ma arvan, et me harjutame tartlasi rohkem juba hommikul kell seitse-kaheksa tulema kohvikusse kohvi jooma. Selliseid kohti on Tartus veel vähe, aga Tallinnas on meil tekkinud juba püsiklientuur. Meie hommikumenüü on väga lai: pudrud, munaroad, pirukad, koogid,» kirjeldas  Treifeldt. Ta on veendunud, et Tartus jätkub kliente ka uutele tulijatele.

Aparaat kasvab

Hiljemalt aasta lõpus avab arenevas Aparaaditehase loomelinnakus uksed uus aasiapärane toidukoht, mille nimi pole veel teada. Söögikohta veab Muhamed Rushdie Muhamed Farouk, kes kuulub ka Tallinnas Telliskivi loomelinnakus tegutseva restorani Lendav Taldrik omanikeringi.

Farouki sõnul ei tule Tartusse uus Lendav Taldrik, kuid neil on sarnane kontseptsioon. «Kontseptsioon on sama, aga see saab olema ikkagi täiesti erinev restoran. Täpset nime ei saa veel välja öelda, kuna see pole otsustatud. Aga midagi aasiapärast ilmselt,» lausus Farouk.

Ta märkis, et tema soov on teha söögikoht mitmesugustele klientidele.

Erinevalt Lendavast Taldrikust tuleb Aparaaditehase restorani kõrvale ka kohvibaar, kus on plaanis hakata ise kohviube röstima. «Seega hakkab restoranis olemas  palju kohvilõhna,» lubas Farouk.

«Me arvame, et Tartus on palju potentsiaali. Tartu kasvab ja me näeme, kuidas avatakse palju uusi kohti,» lisas ta.

Kliendid võidavad

Aparaaditehase juhataja Lemmit Kaplinski sõnul peab loomelinnak läbirääkimisi veel kahe söögikohaga. Näiteks Riia tänava poolse hoone kolmandal korrusel peaks sügisel alustama Toiduakadeemia.

«See pole otseselt söögikoht, aga söögiga tihedalt seotud. Põhimõtteliselt sama asi, nagu oli Antoniuse õues tegutsenud Maitseelamuste Koda. Selline ühine kokkamine,» kirjeldas Kaplinski siiani Tallinnas tegutsenud ettevõtet.

Kõik uued toidukohad alustavad tegevust Ilves-Extrast vabaks jäänud ruumides, kaks esimesel ja üks kolmandal korrusel.

Kaplinski sõnul on praegune kava selline, et kõik uued toidukohad teeksid uksed lahti detsembris.

Kaplinski kinnitas, et uute söögikohtade tulekut tervitab ka möödunud suvel loomelinnakus tegevust alustanud kohvik Aparaat.  

«Kevadel oli selline probleem, et Aparaadi kohvik oli nii täis, et inimesed pidid ukselt tagasi minema. See tekitab tunde, et järgmine kord enam ei lähegi hea õnne peale proovima. Aga kui on kolm söögikohta, siis kusagile ikka koha leiab, ja ma usun, et kõik võidavad,» lausus Kaplinski.

30.07.2016 02.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto