Sisukord
Arvamus
Postimees
02.08.2016
Eesti Savisaare kaitsjate õlekõrs (13) Poolikuks jäänud kodutee (1) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Kes on Jaan Piim? Horoskoop Brüssel ei löö pead sassi (1) Varastatud traktor sõitis Suislepast Läti poole 0208esikülg osa I Paljassaare varjupaik hakkab lõpuks tegelema ka koertega Pärnumaal õitseb haruldane «Kolhoositar» Eesti tööstustoodang kidub odava nafta tõttu Euroopa Kohus vaeb suhkrutrahvi tagastamist septembris Majandus Rahaasjad korda: raskustesse sattudes pole mõtet riiki kirudes paremaid aegu oodata Naisinvestorite eestkõneleja: keegi pole veel kahetsenud rahaasjade korda saamist Välismaa Rahu Süürias pole näha (4) Arvamus Martin Kutti: ebapopulaarsed valikud Postimees 1931. aastal: ingerlaste vintsutused kestavad Juhtkiri: Kremli riugas Aleppos (6) Päeva karikatuur Leida Rammo: teeme Eestist kõrgkultuuri meka (1) Jüri Raidla: presidendi peamine mure – Euroopa Liidu saatus (9) Lugejakiri: Eesti Rahva muuseum ei võrdu õllekappade ja käpikutega (1) Olev Remsu: sportlik isevalitseja Putin kasutab isegi dopinguskandaali enesereklaamiks (1) Sport Flora tümitas veenvalt Levadiat Sõber: seekord saab näha teistsugust Tarvast (1) Kettaheide – antiiksest spordialast Eesti medalialaks Eile koorisin sibulaid, homme jooksen olümpial (1) Peter Sagani värbamine avab Saksa jalgrattaklubile uue ukse Tallinn Paljassaare varjupaik hakkab lõpuks tegelema ka koertega Tarbija Kõigi aegade suurim elurikkuse uuring näitab ohtu inimkonnale (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jüri Raidla: presidendi peamine mure – Euroopa Liidu saatus

3 min lugemist
Vandeadvokaat Jüri Raidla FOTO: Peeter Langovits / Postimees

Kõigist kõige tähtsam küsimus meie presidendikandidaatidele on praegu küsimus Euroopa Liidu püsimisest. Lahendus on föderaliseerimises, kirjutab vandeadvokaat Jüri Raidla.

Tellijale Tellijale

Esmalt olgu sõna ja siis tulgu tegu. Nii peaksid asjad olema seatud õhtumaade kultuuriruumis. Vabariigi president ei ole ülemvälisminister ega superkaitseminister. President on sõnumi looja ja sõnumi tooja. Oma sõnumitega mõjutab ta Eesti sise- ja välispoliitikat märksa rohkem, kui seda esmapilgul tajutakse. Seda muidugi juhul, kui need sõnumid on sisukad.

President peaks olema Eesti riikluse hoidja ja arendaja. Ikka selleks, et Eesti riik saaks olla «kaitseks sisemisele ja välisele rahule ning pandiks praegustele ja tulevastele põlvedele nende ühiskondlikus edus ja üldises kasus» (põhiseadus, preambula).

01.08.2016 03.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto