Sisukord
Arhiiv
Tänane leht
02.08.2016
Eesti Savisaare kaitsjate õlekõrs (13) Poolikuks jäänud kodutee (1) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Kes on Jaan Piim? Horoskoop Brüssel ei löö pead sassi (1) Varastatud traktor sõitis Suislepast Läti poole 0208esikülg osa I Paljassaare varjupaik hakkab lõpuks tegelema ka koertega Pärnumaal õitseb haruldane «Kolhoositar» Eesti tööstustoodang kidub odava nafta tõttu Euroopa Kohus vaeb suhkrutrahvi tagastamist septembris Majandus Rahaasjad korda: raskustesse sattudes pole mõtet riiki kirudes paremaid aegu oodata Naisinvestorite eestkõneleja: keegi pole veel kahetsenud rahaasjade korda saamist Välismaa Rahu Süürias pole näha (4) Arvamus Martin Kutti: ebapopulaarsed valikud Postimees 1931. aastal: ingerlaste vintsutused kestavad Juhtkiri: Kremli riugas Aleppos (6) Päeva karikatuur Leida Rammo: teeme Eestist kõrgkultuuri meka (1) Jüri Raidla: presidendi peamine mure – Euroopa Liidu saatus (9) Lugejakiri: Eesti Rahva muuseum ei võrdu õllekappade ja käpikutega (1) Olev Remsu: sportlik isevalitseja Putin kasutab isegi dopinguskandaali enesereklaamiks (1) Sport Flora tümitas veenvalt Levadiat Sõber: seekord saab näha teistsugust Tarvast (1) Kettaheide – antiiksest spordialast Eesti medalialaks Eile koorisin sibulaid, homme jooksen olümpial (1) Peter Sagani värbamine avab Saksa jalgrattaklubile uue ukse Tallinn Paljassaare varjupaik hakkab lõpuks tegelema ka koertega Tarbija Kõigi aegade suurim elurikkuse uuring näitab ohtu inimkonnale (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kettaheide – antiiksest spordialast Eesti medalialaks

4 min lugemist
FOTO: Pm

Postimees jätkab ülevaadet spordialadest, mis peaksid eestlastele Rio olümpiamängudel kõige rohkem põnevust pakkuma. Tänu Gerd Kanterile ja varem Aleksander Tammertile on kettaheide püsinud Eesti spordisõprade suures huviorbiidis juba üle kümne aasta ning samamoodi on ka sel nädalal algavatel Rio mängudel. Lisaks tundub, et ka tulevikus on eestlastel põhjust seda ajaloolist spordiala jälgida.

Tellijale Tellijale

Postimees tegi ülevaate Eestile palju kulda ja karda toonud ala ajaloost, uuris, mida tavaline spordisõber kettaheite võistlust jälgima asudes teadma peaks.

Ajalugu

Kettaheide on ajalooline olümpiaala, mis oli kavas juba esimestel mängudel, 1896. aastal Ateenas. Naised lubati esimest korda kettaringi 1928. aasta Amsterdami OMil. Ala ajalugu ulatub aga veelgi kaugemale ja ketast lennutati juba antiikses Kreekas.

Olümpiamängudel on riikidest läbi ajaloo kõige edukam olnud USA, kelle sportlased on kettaheites koju viinud 15 kuld-, 12 hõbe- ja 13 pronksmedalit.

Kettaheide on olnud väga edukas ala ka eestlastele ja medal on võidetud kolmelt olümpialt järjest. 2004. aastal Ateenas sai Aleksander Tammert kaela pronksi, 2008. aastal Pekingis võitis Gerd Kanter kulla ning 2012. aastal Londonis tõusis Kanter poodiumi kolmandale astmele.

Hästi on käinud ka leedulaste käsi.

01.08.2016 03.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto