N, 9.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti tööstustoodang kidub odava nafta tõttu

Andres Reimer
, majandusajakirjanik
Eesti tööstustoodang kidub odava nafta tõttu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tööstus
Tööstus Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Põhjused, mille tõttu on Eesti tööstustoodang juba alates möödunud aasta kevadest languses, on ettevõtjate hinnangul tööstusharuti erinevad, mistõttu kujuneb universaalse ravimi leidmine keeruliseks.

Langustrendis kannatava metallitööstussektori ettevõtjad näevad Eesti rahvusvahelise konkurentsivõime vähenemise taga kõrgeid tööjõukulusid, millest aitaks üle saada piiride avamine immigrantidele.

«Eesti metallitöötlejad on alltöövõtjad suurtele Saksamaa, Rootsi ja Soome ettevõtetele, kellel on praegu kasulikum tellida töid odavamatest riikidest nagu Poola, Rumeenia ja Bulgaaria,» rääkis metallitöötlemisettevõtte RGR Airon tegevdirektor Artemi Beljajev. «Tööjõukulu saaks vähendada odava tööjõu sissetoomisega, kuid kahjuks on nii eestlased kui ka venekeelne elanikkond teravalt immigrantide vastu häälestunud, mistõttu ma ei näe sellele probleemile lähiajal lahendust.»

Märksõnad
Tagasi üles