Sisukord
Pere
Postimees
06.08.2016
Eesti Mälumäng Nendelt mängudelt rekordeid ei tule Male Palju õnne Dilbert Horoskoop Klassiõde ja klassivend Sauelt Välismaa Tuski partei langes tema lahkumise järel Õllekannu abil vandenõu tõestajad ajasid keskealised mässama Trumpi Achilleuse kand (2) TVP pani Obamale suhu kiidulaulu Sõnaka Trumpi toetus hakkas vähenema (5) Arvamus Liis Kängsepp: kuidas mitte kirjutada Rio de Janeirost (2) Otsustada või mitte otsustada? (3) Juhtkiri: Trump tulistas seekord endale jalga (8) Trumpi Achilleuse kand (2) Rowlingu murtud lubadus (1) Kirglik ja empaatiline Päeva karikatuur Postimees 1912. aastal: Restaurant-automat, kus ka naesterahvad käivad Sport Kümmekond võimalust kruvib eestlaste ootusi Nurmsalu avas eestlaste jaoks olümpia: kümme silma võis minna närvide nahka, ikkagi olümpia Madis Kalvet: bussijuht, ära kihuta ja pea kinni! Venemaad esindab 271 sportlast Jamasid Rios jagub, oma osa said ka eestlased, kuid nüüd algab pidu Rio ilm võib sõudjatele karmi palet näidata Arter Vaikust! Võte! Rio de Janeiro vs London – olümpiaks valmis vabatahtliku pilgu läbi Teet Daaniel ujub Euroopast Aarfikasse Lauri Pedaja: olen kaardistanud oma elu kehale (3) Hübriidsõdalane. Hyundai Ioniq Peninuki-mehed ajavad asja suhkruta Näitus kultushelilooja elust Horoskoop Vanadus on varandus (2) Piip ja Tuut: naljategemise piir on seal, kus asub südametunnistus Üdini ehe Rondeel Päikeselised punutised püüavad pilku Ülevaade Rio olümpia kõige kasutumatest, tarbetumatest ja seega mõttetumatest aladest (18) Leena Lehtolainen: kõige keerulisem on kirjeldada vägivalda Naviäpid ehk Kuidas teha nutiseadmest naviseade Sauna tänava mõistatus Kapist välja: seksist valjult mõeldes Päikeselised punutised püüavad pilku Mets teeb lapse targaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mets teeb lapse targaks

3 min lugemist
FOTO: Mailiis Ollino

Väikese lapsega metsaminek nõuab ehk mõnevõrra julgust, ent tasub end kindlasti ära – see aitab lapsel kohaneda uue olukorra ja keskkonnaga ning õpetab teda ümbritsevat märkama.

Tellijale Tellijale

Lastele üldiselt meeldib metsas, kuigi kohanemine võtab natuke aega. Vähemalt mulle tundub nii, kui jälgin mööda Pärnu Raeküla metsa rõõmsalt tatsavaid põnne, kellest ühele on see päris esimene metsaskäik. Kaheaastane Loree pobiseb küll aeg-ajalt «koju», aga mis seal imestada – pisikestel jalgadel tuleb astuda mööda ebatasast pinda, rohi on kõrge ja puud veel kõrgemad.

Kasvataja Siiri Erala (33) eesmärk on meelitada lapsi loodust avastama. Alguses käekõrval, veidi hiljem juba iseseisvalt. Pärnus tegutsev Hoiuhoov võtab kuni viis last neljaks tunniks oma tiiva alla, aga liivakastis mängimise asemel suundutakse nendega loodusesse – metsa või rannaniidule.

05.08.2016 08.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto