Sisukord
Välismaa
Tänane leht
03.08.2016
Eesti Mälumäng tagakülg 0308 Dilbert Male Horoskoop Palju õnne 0308 esikülg osa II Viimsisse kerkib energiasäästlik koolimaja Prokuratuur hindas politseibussi traagilise otsasõidu õnnetuseks Vietnamlase tagasi saatmine maksab tuhandeid eurosid Teised erakonnad: Reformierakond peab endas selgusele jõudma Neli Tori kasvanduse hobust kolis muuseumitesse Piiride ühinemiskohta paigaldati piiripost number üks Kaitseministeerium kaalub lennuohutuskõnelusi Venemaaga (1) Reformierakond saadab Kallase riigikokku pannile Majandus Aasta parim talu: ei tea, mis saab ekspordist Türki Välismaa Välismaa lühiuudised 3.08 Doktorant: Türgi sisepoliitika mängib Saksamaal suurt rolli Venemaa pinnal asfalt lihtsalt ei püsi (6) Vastasseis Saksamaa türklaste vahel kasvab Arvamus Jüri Luik: kui Trump võidab... (40) Erkki Bahovski: Euroopa hirm iseenda ees (12) Agu Uudelepp: pessimistlik presidendiaana (6) Päeva karikatuur Katriin Tralla: praam või parvlaev? (2) Juhtkiri: poliitiline supp läheb tuliseks (1) Postimees 1892. aastal: «vees sündis niisugune kisa, mis luust ja lihast läbi käis» Kultuur Seni parimad ooperipäevad? Sport Tenniseliit Kontaveidi Riosse pääsemist ei kinnita Spordi lühiuudised Kuninga pikk võidupõud Poksimise Rio olümpiavõitjaid määratakse tagatubades? Koledate riiete paanika olümpia eel Tarbija Rahutu uni innustas aktiivsusmonitori hankima Tartu Piirissaarest. Ausalt ja ilustamata Uputusehirmus majarahvas sulges liikluse Päästeamet võtab Piirissaare vana päästetehnika käsile (1) Teise ringi kaubad kolivad linna suurimasse poodi Liigne niiskus rikub kartulisaaki Tiiu Talvistu: õnn on teha õige valik Kirurg hoiab oma kolleege unustuse eest Tartust läheb Riosse rekordarv sportlasi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Venemaa pinnal asfalt lihtsalt ei püsi

4 min lugemist
Ujuvsild Arhangelskis oblastis. Kui ühe teele jäänud pontoonsilla ületamine oli tasuta, siis teise eest tuli kohalikele välja käia kahe õlle raha. FOTO: arnopavel.blogspot.com

«See on väga hea, normaalne tee! Praegu ma sõidan selle nelja tunniga läbi, aga vanasti me sõitsime seda teed oma 12 tundi, kui hästi läks,» naerab autoparandaja Sergei, kui imestan, kuidas Karpogorõ inimesed «suurele maale» Arhangelskisse sõidavad.

Tellijale Tellijale

Edasi seletab Sergei, mis tähendab «kui läks hästi». «Isegi UAZikuga ei saanud iga kord läbi, suurte vihmadega vajusid sisse ja uppusid ära. Traktoritega käidi pidevalt neid välja tõmbamas,» räägib Sergei ajast, kui teed polnud praktiliselt ollagi. «Mis sa tahad, kui tee läheb sisuliselt läbi soo.»

Arhangelski oblast on Venemaa Euroopa-osa üks põhjapoolsemaid regioone. Kesk-Soomega samadel laiuskraadidel asuv 4000 elanikuga Karpogorõ peidab ennast keset jõgesid, soid ja metsi oblasti ühes vähem asustatud kandis. Valge mere kaldal asuva oblasti pealinna Arhangelskisse on 270 kilomeetrit, mis arvestades Põhja-Venemaa avarusi on muidugi tühiasi.

02.08.2016 04.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto