Sisukord
Eesti
Tänane leht
03.08.2016
Eesti Mälumäng tagakülg 0308 Dilbert Male Horoskoop Palju õnne 0308 esikülg osa II Viimsisse kerkib energiasäästlik koolimaja Prokuratuur hindas politseibussi traagilise otsasõidu õnnetuseks Vietnamlase tagasi saatmine maksab tuhandeid eurosid Teised erakonnad: Reformierakond peab endas selgusele jõudma Neli Tori kasvanduse hobust kolis muuseumitesse Piiride ühinemiskohta paigaldati piiripost number üks Kaitseministeerium kaalub lennuohutuskõnelusi Venemaaga (1) Reformierakond saadab Kallase riigikokku pannile Majandus Aasta parim talu: ei tea, mis saab ekspordist Türki Välismaa Välismaa lühiuudised 3.08 Doktorant: Türgi sisepoliitika mängib Saksamaal suurt rolli Venemaa pinnal asfalt lihtsalt ei püsi (6) Vastasseis Saksamaa türklaste vahel kasvab Arvamus Jüri Luik: kui Trump võidab... (40) Erkki Bahovski: Euroopa hirm iseenda ees (12) Agu Uudelepp: pessimistlik presidendiaana (6) Päeva karikatuur Katriin Tralla: praam või parvlaev? (2) Juhtkiri: poliitiline supp läheb tuliseks (1) Postimees 1892. aastal: «vees sündis niisugune kisa, mis luust ja lihast läbi käis» Kultuur Seni parimad ooperipäevad? Sport Tenniseliit Kontaveidi Riosse pääsemist ei kinnita Spordi lühiuudised Kuninga pikk võidupõud Poksimise Rio olümpiavõitjaid määratakse tagatubades? Koledate riiete paanika olümpia eel Tarbija Rahutu uni innustas aktiivsusmonitori hankima Tartu Piirissaarest. Ausalt ja ilustamata Uputusehirmus majarahvas sulges liikluse Päästeamet võtab Piirissaare vana päästetehnika käsile (1) Teise ringi kaubad kolivad linna suurimasse poodi Liigne niiskus rikub kartulisaaki Tiiu Talvistu: õnn on teha õige valik Kirurg hoiab oma kolleege unustuse eest Tartust läheb Riosse rekordarv sportlasi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Reformierakond saadab Kallase riigikokku pannile

3 min lugemist
Siim Kallas FOTO: VALDO OTS/Sakala

Tänasest võivad riigikogu erakondade eestvedajad hakata suvekodudest pealinna naasma, sest lõpuks on Reformierakonna juhatus oma kolmest presidendikandidaadi kaardist ühe ehk Siim Kallase riigikogus valimiseks välja käinud.

Tellijale Tellijale

Enne suvevaheaega pahandas peaministrierakond oma partnereid riigikogus sellega, et andis teistele parteidele valida: siin on Reformierakonna suurepärased kandidaadid, olge lahked, valige nende seast endale meeldivaim. Sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski lausus kevadist kohtumist meenutades väikese irooniaga hääles, et nüüd, kui Reformierakond lõpuks ise oma valiku teeb, saab hakata erakondade vahel läbirääkimisi pidama.

Formaalselt saab Reformierakonna nn segaduseaeg presidendimängus läbi tänasega, kui partei juhatus on andnud Kallasele riigikokku minekuks rohelise tule. Sisuliselt siiski mitte.

Tõenäoliselt saab Kallas, kellel on küll oma erakonna riigikogu fraktsiooni enamiku toetus, kuid kes on presidendirallis pigem soleerinud, täna vabad käed endale parlamendis nii koduparteist kui ka teistest fraktsioonidest toetust otsida. Ehk siis Reformierakond näitab, et toetab oma auesimeest, kuid jätab ta ikkagi riigikogus omas mahlas praadima.

02.08.2016 04.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto