Sisukord
Suhted & seks
Postimees
06.08.2016
Eesti Mälumäng Nendelt mängudelt rekordeid ei tule Male Palju õnne Dilbert Horoskoop Klassiõde ja klassivend Sauelt Välismaa Tuski partei langes tema lahkumise järel Õllekannu abil vandenõu tõestajad ajasid keskealised mässama Trumpi Achilleuse kand (2) TVP pani Obamale suhu kiidulaulu Sõnaka Trumpi toetus hakkas vähenema (5) Arvamus Liis Kängsepp: kuidas mitte kirjutada Rio de Janeirost (2) Otsustada või mitte otsustada? (3) Juhtkiri: Trump tulistas seekord endale jalga (8) Trumpi Achilleuse kand (2) Rowlingu murtud lubadus (1) Kirglik ja empaatiline Päeva karikatuur Postimees 1912. aastal: Restaurant-automat, kus ka naesterahvad käivad Sport Kümmekond võimalust kruvib eestlaste ootusi Nurmsalu avas eestlaste jaoks olümpia: kümme silma võis minna närvide nahka, ikkagi olümpia Madis Kalvet: bussijuht, ära kihuta ja pea kinni! Venemaad esindab 271 sportlast Jamasid Rios jagub, oma osa said ka eestlased, kuid nüüd algab pidu Rio ilm võib sõudjatele karmi palet näidata Arter Vaikust! Võte! Rio de Janeiro vs London – olümpiaks valmis vabatahtliku pilgu läbi Teet Daaniel ujub Euroopast Aarfikasse Lauri Pedaja: olen kaardistanud oma elu kehale (3) Hübriidsõdalane. Hyundai Ioniq Peninuki-mehed ajavad asja suhkruta Näitus kultushelilooja elust Horoskoop Vanadus on varandus (2) Piip ja Tuut: naljategemise piir on seal, kus asub südametunnistus Üdini ehe Rondeel Päikeselised punutised püüavad pilku Ülevaade Rio olümpia kõige kasutumatest, tarbetumatest ja seega mõttetumatest aladest (18) Leena Lehtolainen: kõige keerulisem on kirjeldada vägivalda Naviäpid ehk Kuidas teha nutiseadmest naviseade Sauna tänava mõistatus Kapist välja: seksist valjult mõeldes Päikeselised punutised püüavad pilku Mets teeb lapse targaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kapist välja: seksist valjult mõeldes

1 min lugemist
FOTO: Kaader filmist

Kõiki tabusid murdev Hispaania seksikomöödia on midagi palju enamat kui paljuräägitud hallid varjundid kokku. Mida õigupoolest oskakski arvata sellest, et kedagi erutavad lilleõied, siidist kangas juhusliku mööduja seljas, karvane kaisukaru või ükskõik milline magav inimene? Või peost, kus ukselävel pakutakse rätikuid ja kondoome?

See on ju lausa enneolematu. Nii ongi.
«Kiki: kõik räägivad seksist» keskendub eelarvamustele ja kisub luukered kapist välja. Film on avameelne ja humoorikas ning
pakub vaatajale hulgaliselt piinlikkust, äratundmisrõõmu ja elevust. Sest võib juba arvata, kui vähesed meist julgeksid koosoleku ajal vastata helistajale sõnadega: «Ära võta veel riidest lahti, see koosolek võib kesta terve igaviku.» Või teatada rõõmsalt, et täna sai jalga pandud uued püksikud, silitades samal ajal laua all naabri kätt, olgu see naaber siis mees või naine. Ikka täitsa tabu.
Filmi režissöör ja üks osatäitjatest Paco Leon, kes ise nimetab end biseksuaalseks, on toonud vaatajateni seksi kogu selle alastuses. Meie mugavad müüdid stiilis «lapsed kasvavad kapsalehe all» ja «ema-isa teevad tagatoas vanainimeste asja» on selle linateose taustal veelgi naeruväärsemad.
Tõsiasi, et olemegi ürgsest instinktist kannustatud loomariigi asukad ja igaühel meist on oma veidrused ning kummalised salasoovid, saab filmi vaadates selgemast selgemaks. Nende viie loo peategelased ei suuda öelda ei ühelegi naudingule. Ja kas peakski? Vähemalt sel suvel mitte.
Loo muudavad tavatult huvitavaks filmi peategelaste parafiiliad ehk seksuaalsed kõrvalekaldumised normist. Isegi abieluettepanek stiilis «Kas tahad peeretada minuga elu lõpuni?» näitab kogu filmi olemust – olla aus, rääkides elulistest asjadest.
Kinodes alates 5. augustist
Filmi pikkus: 1 tund, 42 min
Filmi režissöör ja kaasstsenarist on Paco Leon
 
 
Seotud lood
05.08.2016 08.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto