Trumpi venemeelsed nõuandjad
Ja siis on veel Trumpi häbenematult venemeelne nõuandjate meeskond. Tema kampaaniajuht Paul Manafort oli üks võtmetegelasi Putini Ukraina käepikenduse Viktor Janukovõtši võimule seadmisel 2010. aastal. Janukovõtši minemakihutamisest saadik on Manafort aidanud taaselustada oma kliendi korrumpeerunud Regioonide parteid, esitledes seda kui Ukraina peamist opositsioonierakonda. Samamoodi on üks Trumpi peamisi välispoliitilisi nõuandjaid investeerimispankur Carter Page teinud tihedat koostööd Gazpromi, Vene valitsuse loodusvarasid ammutava käepikendusega.
Nii Page kui Manafort on Venemaal suuri rikkusi kokku ajanud – Manafort juhtis investeerimisfondi, mis keskendus Vene oligarhide raha investeerimisele Ukrainas ja unistab kahtlemata veelgi parematest võimalustest, mis avaneks siis, kui Trumpist saab president. Spekuleeritakse (kuigi kindlate tõenditeta) isegi selle üle, et Trumpil endal on Venemaal ärisuhteid, mis ulatuvad oluliselt kaugemale kui tema hästidokumenteeritud flirt Moskva poliitikutega, et need laseks tal Punase väljaku lähedusse Trumpi torni püstitada.
Neid sidemeid vaadates oleks üllatav, kui Putin ei näeks Trumpi võitu Venemaa jaoks võimalusterohkena. Võimalik, et kõige suurem võit oleks sel puhul aga Clintoni kaotus – Putinil on küllalt põhjusi endist välisministrit põlata.
Putini vana vimm Clintoni suhtes
Välisministrina võttis Clinton Putini korduvalt käsile, kui taas kord suruti maha ja piirati meeleavaldajaid ja sõltumatut Vene meediat ning tegi talle eriti tugeva peapesu Ukrainas toimuvasse sekkumise pärast. Lisage sellele ka Putini niinimetatud traditsiooniline suhtumine naistesse (veel üks ühisjoon Trumpiga) ja paistab tõenäoline, et ta eelistaks asju ajada enam-vähem ükskõik kelle teisega peale Clintoni. Fakt, et alternatiiviks on mees, kes paistab teda siiralt imetlevat, on vaid kirss tordil.